آشنایی با هشتک و کاربرد آن

آشنایی با هشتک و کاربرد آن

هشتگ چیست و چگونه می‌توانیم به شیوه‌ای موثر از آن بهره ببریم؟

چرا از هشتگ باید استفاده کرد؟ روزانه میلیاردها تصویر  در اینستاگرام، میلیون‌ها پست‌ در فیسبوک و توییتر به اشتراک گذاشته می‌شوند. در این استخر پر از محتوا، بدون استفاده‌ی صحیح از هشتگ‌ها محتوای شما به سرعت بلعیده شده و نخواهد توانست به ایده‌های نهایی خود دست یابد

 

 هشتگ چیست؟
هشتگ(Hashtag) نوعی برچسب و نماد است که در متن‌ها و پست‌های اغلب شبکه‌های اجتماعی(مثل فیسبوک، توییتر و …) برای مشخص کردن مخاطب یا موضوع مشخص استفاده می‌شود. در واقع هشتگ‌ها بهترین و ساده‌ترین راهکار برای متمرکز کردن بحث‌هایی هستند که در فضای آنلاین شکل می‌گیرند.

هشتگ نشان و برچسبی است که معمولاً برای مشخص کردن موضوع یک پست، نوشته یا کامنت یا برجسته کردن یک یا چندین کلمه کلیدی از آن متن استفاده می‌شود. هشتگ محبوبیت بسیاری در بین میکروبلاگ شبکه‌های اجتماعی مثل توییتر، فیسبوک، گوگل پلاس و … دارد که با استفاده از آن افراد می‌توانند یک موضوع مشخص را دنبال کنند یا خود به نوشته‌شان برچسب بزنند. هشتگ‌ها بوسیله کاراکتر # مشخص می‌شوند. به عبارت ساده‌تر، در شبکه‎‌های اجتماعی هر کلمه‌ای که قبل از آن کاراکتر # قرار داده شود، به عنوان هشتگ شناخته شده و با کلیک بر روی آن می‌توان تمام بحث‌هایی که تاکنون در مورد آن کلمه صورت گرفته را مشاهده کرد.

نحوه استفاده #

هشتگ یا برچسب با استفاده از علامت شماره (#) مشخص شده که پس از آن یک کلمه یا عبارتی که به وسیله کاراکتر فاصله جدا نشده باشد، نوشته می‌شود. اگر هشتگ طولانی بوده و ترکیبی از چند کلمه باشد، اغلب بجای کاراکتر فاصله از نیم‌فاصله و یا Underline همان زیرخط (_) استفاده می‌شود.

قراردادن در پست
استفاده از # بسیار ساده است کافیست در قسمت کپشن پست خود، علامت # را نوشته و بعد از آن کلمه مورد نظرتان را بنویسید. به این ترتیب نوشته شما با آن کلمه برچسب زده می‌شود و سایر کاربران می‌توانند با دنبال کردن آن هشتگ، پست شما و سایر افراد که از آن هشتگ استفاده کرده‌اند را ببینند. همچنین در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی هشتگ‌ها با رنگ دیگری نشان داده می‌شوند به این ترتیب می‌توان از آن‌ها برای برجسته کردن قسمتی از متن نوشته استفاده کرد.

?جستجو براساس هشتگ
برای پیوستن به یک هشتگ و دنبال کردن آن دو راه دارید: یا این که مستقیم بر روی هشتگ کلیک کنید تا به صفحه ای هدایت شوید که کل پست‌های برچسب زده شده توسط آن هشتگ در آن‌جا نشان داده می‌شود و یا از طریق قسمت جستجوی شبکه‌ی اجتماعی مورد نظر اقدام کنید.

موفق باشید.

Camp Co
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.