آموزش اضافه یا حذف کردن مخاطبین به کانال تلگرام

آموزش نصب تلگرام Telegram بر روی اندروید

 آموزش اضافه یا حذف کردن مخاطبین به کانال تلگرام

 چطور می توانیم مخاطبان را به کانال تلگرام اضافه یا حذف کنیم ؟

در بخش قبلی که با عنوان “تنظیمات کانال Channel در تلگرام”  در سایت فعال شد روش اضافه و حذف کردن مدیر به کانال تلگرام آموزش داده شد اما در مورد اضافه کردن مخاطبان به کانال توضیحاتی داده نشده است که در ادامه می خواهم روش انجام اینکار را آموزش بدهم . اضافه کردن مخاطب به گروه تلگرام تا 200 نفر به صورت مستقیم و بعد از دریافت ورژن جدید تا 1000 نفر می توانید لینک دعوت ارسال کنید و مثل قبل امکان اضافه کردن مخاطب به صورت مستقیم وجود ندارد . البته شاید این قابلیت در نسخه های جدید برداشته شود و بتوانید به صورت مستقیم اینکار را انجام بدهید . برای اضافه کردن دستی هم محدودیت وجود دارد و شما نمی توانید به صورت همزمان بیشتر از 100 مخاطب را انتخاب کرده و یکدفعه عضو کانال کنید . اگر از ورژن های قبلی تلگرام استفاده می کنید و بعد از اضافه کردن مخاطبان مشاهده می کنید که تعداد افراد add member شده کاهش پیدا می کند ، تعداد لیست Select شده را کاهش بدهید .

اضافه کردن مخاطب به کانال تلگرام

شما در صورتیکه مدیر باشید می توانید به کانال تلگرام مخاطب مورد نظر خودتان را اضافه کنید . برای انجام اینکار ابتدا وارد کانالی که ساخته اید شوید . سپس بالای صفحه بر روی عنوان تب کنید . عنوان منظور همان لوگو ، تصویر یا نام کانال ثبت شده در تلگرام می باشد .

1 چطور می توانیم مخاطبان را به کانال تلگرام اضافه یا حذف کنیم

همانطور که مشاهده می کنید پنجره تنظیمات باز می شود . بر روی گزینه Members تب کنید . 

2 چطور می توانیم مخاطبان را به کانال تلگرام اضافه یا حذف کنیم

 

در این صفحه با تب کردن گزینه Add member میتوانید تا 200 نفر را به صورت مستقیم وارد کانال کنید . بعد از 200 نفر باید لینک دعوت ارسال کنید . همانطور که مشاهده می کنید مخاطب مورد نظر به کانال اضافه شد .

3 چطور می توانیم مخاطبان را به کانال تلگرام اضافه یا حذف کنیم

4 چطور می توانیم مخاطبان را به کانال تلگرام اضافه یا حذف کنیم

5 چطور می توانیم مخاطبان را به کانال تلگرام اضافه یا حذف کنیم

 برای حذف کردن مخاطب هم کافیست بر روی عنوان آن چند ثانیه انگشتتان را نگه دارید تا گزینه Remove From Channel نمایش داده شود .

6 چطور می توانیم مخاطبان را به کانال تلگرام اضافه یا حذف کنیم

 

 آموزش حذف کانال تلگرام

در این مقاله سعی کرده ام بیشتر سوال هایی که در زمینه تلگرام پرسیده می شود و مقاله ای در مورد آن در سایت قرار نداده ام ، پاسخ بدهم . شاید بخواهید کانالی که ایجاد کرده اید را حذف کنید . برای انجام اینکار کافیست بر روی علامت سه نقطه تب کرده و گزینه Channel Info را انتخاب کنید .

7 چطور می توانیم مخاطبان را به کانال تلگرام اضافه یا حذف کنیم

سپس در پنجره باز شده بر روی علامت سه نقطه تب کرده و گزینه Edit را انتخاب کنید . 

8 چطور می توانیم مخاطبان را به کانال تلگرام اضافه یا حذف کنیم

در پنجره بعدی بر روی گزینه Delete Channel تب کنید . سپس یک پیغام نمایش داده می شود که با تائید آن کانال ساخته شده پاک می شود و تمام کاربران و اطلاعاتی که درون آن نیز وحود دارد غیر قابل دسترس می شود .

9 چطور می توانیم مخاطبان را به کانال تلگرام اضافه یا حذف کنیم

10 چطور می توانیم مخاطبان را به کانال تلگرام اضافه یا حذف کنیم

آموزش خارج شدن از کانال تلگرام

شاید شما را بدون اجازه در یک کانال که هیچ علاقه ای به آن ندارید ، عضو کرده باشند . شما به راحتی می توانید با چند تب ساده از کانال خارج شوید . کافیست وقتی وارد کانال مورد نظرتان می شوید بالای صفحه بر روی تصویر آن تب کنید . سپس کمی صفحه باز شده را به طرف پایین اسکرول کرده و گزینه ترک کردن کانال Leave Channel را انتخاب کنید . به همین سادگی

11 چطور می توانیم مخاطبان را به کانال تلگرام اضافه یا حذف کنیم

در نسخه ویندوز و ویندوز فون اینکار از طریق گزینه Channel Info انجام می شود .

برای قطع کردن صدا و هشدار انتشار پست و مطلب یک کانال تنها کافیست در کانال مربوطه بر روی دکمه Mute کلیک کنید.این گزینه در پایین ترین قسمت کانال قابل مشاهده است و در آخر برای اشتراک گذاری مطلبی از کانال تلگرام فعلا تنها راهی که تلگرام برای اینکار در نظر گرفته است فوروارد (Forward) کردن مطلب برای دیگران است.با استفاده از این قابلیت که شبیه دکمه Share فیس بوک و.. می ماند میتوانید مطلب یک کانال را با گروه یا یک شخص به اشتراک بگذارید.برای اینکار در کانال مطلب خود را انتخاب و بر روی آن کلیک راست یا Hold (در موبایل چند ثانیه پست را انتخاب نمایید) کنید و سپس گزینه Forward Message را انتخاب و از لیست مخاطبین خود فرد یا گروه مورد نظر را جهت اشتراک گذاری مطلب انتخاب کنید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نصب تضمینی برنامه
اندروید

نصب تضمینی اپلیکیشن

نصب تضمینی اپلیکیشن نصب تضمینی برنامه اندروید   با توجه به پیشرفت روز افزون برنامه های اندروید و ورود کسب و کارهای مختلف در این