آموزش بلاک و آنبلاک کردن در تلگرام

آموزش بلاک و آنبلاک کردن در تلگرام

 آموزش بلاک و آنبلاک کردن در تلگرام

بلاک یا آنبلاک کردن اشخاص در تلگرام دسکتاپ

همانطور که در مطلب قبلی خود نیز بدان اشاره کردم، ساعتی پیش تلگرام از یک آپدیت جدید برای نرم افزار دسکتاپ خود رونمایی کرد که شامل تغییرات کاربردی زیادی میشد. یکی از این تغییرات اضافه شدن تنظیمات آخرین زمان بازدید بود که شما را بصورت کامل با آن آشنا کردیم اما اینبار قصد داریم درباره ی یک گزینه ی جدید دیگر یعنی امکان بلاک یا آنبلاک کردن اشخاص از طریق تلگرام دسکتاپ صحبت کنیم. از این پس جهت مسدود کردن حساب افراد مزاحم نیازی نیست که حتماً از اپلیکیشن موبایل این پیام رسان استفاده کنید و عین آن را می توانید از داخل نسخه ی دسکتاپ تلگرام اجرایی نمایید. جهت آشنایی با این گزینه ی جدید و روش کار با آن، ادامه ی مطلب را از دست ندهید.

 

جهت استفاده از بخش تنظیمات مسدود سازی کاربران نیاز است تا تلگرام دسکتاپ شما به آخرین نسخه آپدیت شده باشد. اگر اینطور نیست می توانید با کلیک روی دکمه ی Check for updates در قسمت تنظیمات نرم افزار یا ورود به وبسایت رسمی، جدیدترین ورژن آن را دریافت و نصب نمایید.

بعد از اطمینان از آپدیت بودن تلگرام، آن را باز کرده و در گوشه ی سمت چپ بالای صفحه بر روی دکمه ی منو (شکل سه خط موازی) کلیک کنید.

 

تلگرام دسکتاپ

 

در نواری که ظاهر می شود بر روی گزینه ی Settings کلیک کنید تا صفحه ی تنظیمات تلگرام دسکتاپ ظاهر شود.

 

تنظیمات تلگرام کامپیوتر

 

به پایین صفحه رفته و در زیر بخش Privacy and Security بر روی گزینه ی Blocked users کلیک کنید.

 

گزینه ی بلاک در تلگرام دسکتاپ

 

پنجره ای شامل کاربران بلاک شده را مشاهده خواهید کرد. اگر قصد دارید تا یکی از این افراد را آنبلاک کنید کافیست بر روی لینک Unblock در سمت راست مخاطب مربوطه کلیک نمایید.

 

آنبلاک کردن در تلگرام دسکتاپ

 

و اما اگر متاسفانه تصمیم بر این گرفتکه اید تا فردی را بلاک کنید بر روی دکمه ی Block User در سمت چپ پایین پنجره کلیک کرده و سپس کاربر موردنظر خود را از میان لیستی که ظاهر می شود انتخاب نمایید.

 

بلاک کردن از تلگرام دسکتاپ

 

به همین راحتی فرد بلاک شده و دیگر قادر به ارسال پیام یا مشاهده ی اطلاعات شما نخواهد بود. امیدوارم که از این مطلب نیز نهایت استفاده را برده باشید .

موفق باشید.

به اشتراک بگذارید:

Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.