آموزش تلگرام برای تماس صوتی

آموزش تلگرام برای تماس صوتی

آموزش تلگرام برای تماس صوتی

آموزش تماس صوتی با تلگرام

تلگرام نسخه کامپیوتر را بروزرسانی کرد که در بین قابلیت های اضافه شده به نسخه تحت ویندوز و اندروید قابلیت مکالمه صوتی هم اضافه شده بود . البته فقط برای سیستم عامل اندروید و IOS . مکالمه صوتی محدود به یکسری از کشورها و به صورت محدود در همان ابتدای معرفی در دسترس کاربران قرار گرفت . دیروز این قابلیت برای ایران نیز فراهم شده است که بتوانید از طریق تلگرام مکالمه صوتی داشته باشید ولی وزیر ارتباطات در یکی از وب سایتهای خبری اعلام کرده است که در حال بررسی فعال بودن این ویژگی به صورت کلی می باشد و مشخص نیست که بتوانید در روزهای آینده نیز از مکالمه رایگان استفاده کنید یا خیر ؟ در ادامه روش استفاده و فعال کردن تماس صوتی تلگرام را آموزش میدهم .

روش فعال کردن تماس صوتی تلگرام
گفتیم که تلگرام به صورت ماهانه در حال اضافه و تست کردن قابلیت های جدید مثل مخفی کردن چت و… است. در آپدیت جدید تلگرام که برای اندروید و آی اوس منتشر شد ویژگی جدید تماس صوتی تلگرام نیز به آن اضافه گردید.تماس صوتی تلگرام به صورت رمز نگاری شده میباشد و برای برخی از کشورها فعال شده است که بزودی این قابلیت دردسترس همگان قرار خواهد گرفت ، در ادامه به بررسی این قابلیت و نحوه انجام تنظیماتی می پردازیم.

برای فعال کردن تماس صوتی تلگرام باید از آخرین نسخه اپ این برنامه برای سیستم عامل گوشی خود استفاده کنید ، فعلا این قابلیت در سیستم عامل های اندروید و آی او اس (آیفون) و برای کشورهای غرب اروپا و ایران منتشر شده است .

دقت داشته باشید تا آخرین نسخه (3.18)را دانلود نکنید نمی توانید از تماس صوتی استفاده کنید .  تلگرام برای شلوغ نشدن محیط چت و دسترسی به گزینه تماس یک گزینه و بخش جداگانه برای آن در نظر گرفته است و تنها زمانی که شما بخواهید گزینه های تماس به صفحه اصلی برنامه اضافه خواهند شد. در صورتی که امکان تماس در کشور شما و فرد مورد نظر فعال باشد با وارد شدن به بخش مشخصات پروفایل شخص مقابل (info) آیکن گوشی را مشاهده میکنید که با تپ بر روی آن میتوانید شروع به برقراری تماس (Call) کنید.

آموزش تماس صوتی با تلگرام 1

همانطور که مشاهده می کنید در قسمت پروفایل کاربری مخاطب مورد نظر یک آیکون اضافه شده است . با کلیک بر روی آیکون تماس می توانید با فرد مورد نظر تماس برقرار کنید . اگر این گزینه برای شما فعال نشده حتما از یکی از کاربران بخواهید که با شما یک تماس صوتی برقرار کند . با انجام اینکار یک پیام با متن add tab برای شما ارسال می شود .

آموزش تماس صوتی با تلگرام 2

کافیست بعد از شنیدن بوق برای پاسخگویی بر روی آیکون سبز رنگ مکالمه تب کنید . تلگرام برای اطمینان از امن بودن تماس صوتی و هک نشدن آن به صورت همزمان ۴ اموجی یکسان را برای هر دو شخص در گوشه صفحه تماس نمایش میدهد که یکسان بودن آنها بیانگر این است که شما در حالت امن ارتباط Peer to Peer همانند اپ سیگنال و .. در حال گفتگو هستید.

آموزش تماس صوتی با تلگرام 3

در حالت عادی تماس صوتی تلگرام به صورت اتوماتیک خود را با شبکه اینترنت شما همگام سازی میکند اما با این حال در صورتی که از شبکه اینتزنت وای فای ، ۳G ، ۴G و.. ضعیف استفاده میکنید و حجم ، پهناباند و سرعت اینتنرت شما کم و کند میباشد میتوانید با طی کردن مسیر  Setting > Data and Storage و انتخاب Use Less Data کیفیت تماس صوتی ورودی و خروجی تلگرام خود را در هنگام استفاده از شبکه های مختلف کنترل کنید و کیفیت صدا را تا ۲۵-۳۰% کم کنید.

بعد از فعال شدن تماس صوتی گزینه ای با عنوان Calls به منوی تنظیمات شما اضافه می شود . در این صفحه آخرین تماس های دریافتی همچنین تماس های گرفته شده به صورت لیست نمایش داده می شود .

آموزش تماس صوتی با تلگرام 4

دقت داشته باشید اگر بعد از بروزرسانی این قابلیت برای شما فعال نشد حتما باید از کاربری که این قابلیت برای آن فعال شده است بخواهید تا یک تماس با شما بگیرید . در صورتیکه باز فعال نشد باید منتظر باشید نسخه جدید از طرف تلگرام ارائه شود زیرا در بعضی از مدل های تلفن همراه بعد از بروز رسانی نیز این قابلیت فعال نمی شود .

موفق باشید.