آموزش فشرده سازی ویدئو و پیش نمایش در تلگرام

آموزش فشرده سازی ویدئو و پیش نمایش در تلگرام

 آموزش فشرده سازی ویدئو و پیش نمایش در تلگرام

قابلیت فوق العاده و بسیار پرطرفدار تماس صوتی در تلگرام آنقدر توجه کاربران را  به خود جلب کرد که یکی دیگر از قابلیت های کاربردی اضافه شده در این آپدیت، زیاد به چشم نیامد. از این پس می توانید در هنگام ارسال یک ویدیو در تلگرام، خودتان نسبت به انتخاب درجه ی فشرده سازی اقدام کنید. به احتمال زیاد برای شما هم پیش آمده که یک ویدیو را ارسال می کنید و بعد از آپلود شدن مشاهده می کنید که کیفیتش بسیار بد شده است. اما برای نخستین بار در تاریخ پیام رسان ها، از این پس قادر خواهید بود قبل از ارسال یک ویدیو، پیش نمایش دقیق آن را مشاهده کنید. یعنی وقتی یک درجه ی فشرده سازی را انتخاب می کنید، پیش نمایش مربوط به همان کیفیت را مشاهده خواهید کرد و البته از حجم آن نیز مطلع می شوید. با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این قابلیت جدید و کاربردی آشنا کنیم.

 

اول از همه بعد از ورود به صفحه ی چت مخاطب موردنظرتان در تلگرام، بر روی علامت ضمیمه در گوشه ی پایین سمت راست صفحه ضربه بزنید. در نواری که باز می شود بر روی دکمه ی Gallery ضربه بزنید تا صفحه ی محتویات گالری گوشی ظاهر شود.

 

 گالری در تلگرام

 

جهت مشاهده ی ویدیوها بر روی Photos در گوشه ی بالا سمت چپ صفحه ضربه زده و سپس گزینه ی Videos را انتخاب کنید.

 

 

هم اکنون می توانید با ضربه زدن روی ویدیوی خود، آن را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب شدن ویدیوی موردنظر بر روی دکمه ی وسط ضربه بزنید. توجه داشته باشید که عدد نوشته شده در داخل آن حاکی از کیفیت انتخابی کنونی برای ویدیوی مربوطه است.

 

با توجه به حجم و کیفیت اصلی ویدیوی خود، درجه های فشرده سازی مختلفی را در پایین صفحه مشاهده می کنید. در این مثال، ما دو کیفیت ۲۴۰p و ۳۶۰p را برای انتخاب در اختیار داریم. شما می توانید با کشیدن اسلایدر پایین صفحه به سمت درجه ی موردنظر، آن را انتخاب کرده و در بالای صفحه سایز و حجم کنونی ویدیو را مشاهده کنید. همچنین با ضربه زدن روی صفحه، پیش نمایش مربوط به همان کیفیت انتخابی را مشاهده خواهید کرد. بعد از انتخاب درجه فشرده سازی مناسب برای ویدیوی خود کافیست بر روی دکمه ی Done در گوشه ی پایین سمت راست صفحه ضربه بزنید.

 

 

 

هم اکنون می توانید ویدیوی مربوطه را با کیفیت انتخاب شده در مرحله ی قبل ارسال کنید. متوجه خواهید شد که بعد از آپلود شدن و ارسال کامل ویدیو، کیفیت آن دقیقاً به همان صورتی خواهد بود که در پیش نمایش و قبل از ارسال مشاهده کرده بودید.

موفق باشید.

Camp Co
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.