اپلیکیشن DaTuner – تیونری حساس و قدرتمند برای انواع ساز

اپلیکیشن DaTuner - تیونری حساس و قدرتمند برای انواع ساز

اپلیکیشن DaTuner – تیونری حساس و قدرتمند برای انواع ساز

اگر تا حالا از موبایل یا تبلت تان برای تماشای فیلم و بازی کردن و مدیریت دخل و خرج خود استفاده می کردید، به لطف اپلیکیشن امروز می توانید «کوک کردن ساز» را هم به قابلیت های آن اضافه کنید.

با استفاده از میکروفون گجت، DaTuner می تواند انواع ساز زهی و بادی را برایتان کوک کند تا برای این کار به دستگاه تیونر احتیاجی نداشته باشید. گیتار، یوکلیلی، ویولن، گیتار بیس، ویولن سل، ماندولین، پیانو و چنگ سازهای زهی و هارمونیکا، کازو و ساکسیفون سازهای بادی ای هستند که DaTuner از پس کوک کردن شان بر می آید.

کار با اپ بسیار ساده است. DaTuner به طور پیش فرض روی فرکانس 440hz تنظیم شده که یک استاندارد جهانی و بر اساس نت لا (A) است که بقیه نت ها را بر اساس آن فرکانس بندی می کنند. هر چند اگر دوست داشته باشید قادر به تغییر این فرکانس به مقدار دلخواه خودتان هم هستید.

اپلیکیشن DaTuner - تیونری حساس و قدرتمند برای انواع ساز
اپلیکیشن DaTuner – تیونری حساس و قدرتمند برای انواع ساز

فرض بگیریم که ساز مد نظر شما گیتار باشد. اگر بخواهید ساز را به کوک استاندارد (می، لا، ر، سُل، سی، می) ببرید، کافیست انگشت تان را روی صفحه نگه دارید تا منوی انتخاب ساز و کوک برایتان نمایان شود. اینجا می توانید نوع ساز (۶ سیم یا ۱۲ سیم) را تعیین کنید و حتی بین کوک های مختلف (استاندارد، دراپ دی، دراپ سی و …) هم جابجا شوید.

بعد از اعمال تنظیمات هم فقط کافیست که سیم ها را به نوبت بنوازید و کوک را آنقدر بالا و پایین ببرید که نت روی صفحه به رنگ سبز در بیاید. دقت DaTuner در کوک کردن ساز بسیار بالاست، به طوری که در سمت چپ صفحه دائما شاهد تغییر نمودار سیگنال های دریافتی هستید. این مسئله برای کوک سازهای ظریف و حساس اهمیت زیادی دارد، اما شاید این حساسیت بالا برای یک کوک معمولی اندکی آزاردهنده باشد.

برای همین DaTuner امکانی فراهم کرده که بتوانید نمایش لحظه ای قدرت سیگنال و فرکانس را غیر فعال کنید و حتی به تنظیمات اپلیکیشن طوری دست ببرید که حساسیت میکروفون کم تر شود. در این حالت خواهید دید که چه قدر راحت و بی دردسر به کوک مد نظرتان می رسید.

DaTuner برای اندروید منتشر شده و رایگان است، هر چند امکانات حرفه ای تری هم دارد که تنها با خرید نسخه Pro آزاد می شوند. اگر دستی بر آتش نوازندگی دارید و فراموش می کنید که همه جا با خودتان تیونر به همراه داشته باشید، شک نکنید که DaTuner تمام نیازهایتان برای کوک کردن ساز را برطرف می کند.

  • DaTuner
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Applaud Apps
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: 0.7 مگابایت

 

بیوگرافی استاد حسین تهرانی
موسقی سنتی

بیوگرافی استاد حسین تهرانی

بیوگرافی استاد حسین تهرانی سال تولد :1290 محل تولد : تهران از کودکی به نواختن ضرب علاقه وافری داشت و همین امر ، عاقبت او