ایکس اسکریپت

ایکس اسکریپت

ایکس اسکریپت

ایکس اسکریپت
ایکس اسکریپت

 

 

با عرض سلام خدمت همه دوستان

 

عقیده بنده اینه کا ما باید در فضای مجازی به علاوه گذاشتن مطالب آموزشی هشدارهایی هم به عزیزان وب مستر داده باشیم.

قبل از صحبت از اصل موضوع باید خدممتون اینو بگم که بنده با هیچ ساتی خصومت ندارم ولی اگر مواردی که خلاف اخلاق و انسانیت باشد را در سایت مطرح میکنم.

 

بنده امروز یک اسکریپت از سایت ایکس اسکریپت دانلود کردم و قبل از استفاده از اسکریپت مروری بر کدهای این اسکریپت کردم. اسکریپت مورد نظر در لینک زیر

این اسکریپت قرآن آنلاین میباشد.

اولا این اسکریپت متعلق با سایت http://www.ghorany.com میباشد ولی متاسفانه کپی رایت این سایت حذف شده و به نام ایکس اسکریپت زده شده.امروزه در بین سایت های ایرانی حذف کپی رایت عادی شده و بالغ بر 90% سایت ها کپی رایت را رعایت نمیکنند و البته بنده به دلیل حذف کپی رایت این مطلب را منتشر نکردم.

دلیل اصلی انتشار این مطلب کد آی فریم استفاده شده در اسکریپت بود .

مدیر این سایت  یک کد iframe که در اسکریپت ها قرار داده است که سایت خود را در سایت شما بارگذاری میکند. این یعنی همه بازدیدکنندگان سایت شما علاوه بر اینکه در سایت شما هستند در سایت ایکس اسکریپت هم آنلاین هستند و یک دزدی بازدید محسوب میشود که فکر نمیکنم کسی راضی به این مساله باشه.

و توصیه من به وب مستران عزیز این است که قبل از استفاده از هر اسکریپت یک بار کدهای فایل index و header و footer (معمولا در این سه فایل کدهای تبلیغاتی گذاشته میشود) چک کنند و کدهای مخرب را حذف کنند.

در آینده به معرفی دیگر سایت ها هم میپردازیم.

 

امیدوارم روزی این نوع اخلاقیات ناپسند از فضای مجازی به طور کلی محو شه ..

 

امام زین العابدین علیه السلام :لقمان گفت: «اى پسرم! … همانا دزد ، هر گاه دزدى کند ، خداوند عز و جل روزى اش را نگه مى دارد و گناه آن، به پاى خودش است. حالْ آن که اگر صبر مى کرد ، از راه خودش به آن روزى دست مى یافت» .

 

 

پیروز و سربلند باشید ..

Camp Co
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.