برای اینکه تصاویر و ویدئوهای ارسالی در تلگرام ذخیر نشود چه کنیم

جلوگیری از ذخیره تصاویر و ویدئوهای ارسالی در تلگرام

جلوگیری از ذخیره تصاویر و ویدئوهای ارسالی در تلگرام

جلوگیری از ذخیره تصاویر و ویدئوهای ارسالی در تلگرام

برای افزایش سرعت تلگرام کش را پاک کنید عنوان مقاله قبلی مرتبط با این مطلب می باشد . من در مقالات مختلف در مورد کاهش حجم ترافیک مصرفی اینترنت در سیستم عامل ویندوز و اندروید راهکارهایی معرفی کرده ام که یکی از آنها نیز حدود یک ساعت پیش در سایت فعال شده است . شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های پیام رسان این ویژگی به صورت پیش فرض در آن قرار داده شده است که تصاویر و کلیپ های ارسالی از گروه یا فرد خاص را به صورت اتوماتیک دانلود کند . با توجه به گران بودن ترافیک مصرفی به صرفه نیست که فایل های این چنینی به صورت خودکار دانلود شود . تلگرام نیز از این قاعده مستثنی نیست ،خوشبختانه در تنظیمات بخشی وجود دارد که می توانیم به صورت دستی مشخص کنیم که تصاویر و ویدئوها به صورت اتوماتیک دانلود شود یا خیر ؟ در ادامه روش انجام اینکار توضیح داده می شود .

1. وارد پروفایلتان در تلگرام شده و بر روی آیکون تنظیمات که به صورت سه خط می باشد تب کرده و گزینه Settings را انتخاب کنید .

1 جلوگیری از ذخیره تصاویر و ویدئوهای ارسالی در تلگرام

2. در پنجره تنظیمات کمی صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید . تنظیماتی که باید در این قسمت تغییر کند در بخش Automatic media download قرار دارد .
4 گزینه را می توانید در این پنجره مشاهده کنید .
When using mobile data : زمانی که شما با استفاده از اینترنت سیم کارت آنلاین هستید
When connected on Wi-Fi : زمانی که شما به Wi-Fi متصل هستید
When roaming : زمانی که در حالت رومینگ باشید (امکان استفاده از تلفن همراه برای ارسال یا دریافت صوت،دیتا وپیامک هنگام مسافرت به خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور مبدا، با استفاده از شبکه های تلفن همراه کشور مقصد را سرویس رومینگ بین الملل می گویند.)

 

2 جلوگیری از ذخیره تصاویر و ویدئوهای ارسالی در تلگرام

3. همانطور که مشاهده می کنید تنظیمات این بخش زیاد پیچیده و کار مشکلی نیست . برای غیرفعال کردن قابلیت دانلود خودکار عکس ها و فیلم ها در تلگرام و همچنین پیغام های صوتی و فایل های دیگر , باید هر سه گزینه “When using mobile data” و “When connected on Wi-Fi” و “When roaming” را انتخاب کنید و تیک تمام گزینه های Photo , Audio , Video , File را همانند تصویر زیر بردارید. وقتی چک باکس همه گزینه ها را غیر فعال کنید , دیگر فایل های مورد نظر به صورت اتوماتیک دانلود نمی شود .

3 جلوگیری از ذخیره تصاویر و ویدئوهای ارسالی در تلگرام

باید متن هر سه زیر مجموعه به No Media تغییر کند .

4 جلوگیری از ذخیره تصاویر و ویدئوهای ارسالی در تلگرام

موفق باشید.

Camp Co
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.