برطرف کردن مشکل RAW شدن فرمت هارد دیسک

برطرف کردن مشکل RAW شدن فرمت هارد دیسک

برطرف کردن مشکل RAW شدن فرمت هارد دیسک

 

 

اگر فراموش نکرده باشید هفته پیش دو مقاله با عنوان های “آموزش از بین بردن بدسکتورهای هارد دیسک” و “آموزش چک کردن سلامتی هارد (HDD/SSD)” در سایت قرار دادم که در تست دومی متوجه شدم هاردم بدسکتور دارد . هنگام برطرف کردن مشکل بدسکتور هارد دومم از کار افتاد و هنگام باز کردن ارور فرمت کردن پارتیشن یا The volume does not aontain a recognized file system  نمایش داده می شود که تصویر اصلی را در ادامه قرار میدهم . برای رفع این مشکل انجمن و وب سایتهای مختلفی را بررسی کردم که هیچ کدام راه حلی درست برای رفع این مشکل معرفی نکرده بودند و بیشتر مطالب نوشته شده کپی برداری از روی هم بود . در ادامه میخواهم روش رفع این مشکل را آموزش بدهم .

1. وقتی این مشکل پیش میاد اگر در قسمت Manage پارتیشن را مشاهده کنید کلمه RAW به پسوند هارد دیسک اضافه شده است . در این بخش نمیخواهم در مورد فرمت RAW توضیح بدهم و فقط میخواهم روش رفع این مشکل را آموزش بدهم تا هرچه سریع تر بتوانید به نتیجه برسید .

1 برطرف کردن مشکل RAW شدن فرمت هارد دیسک

نکته : تمام برنامه هایی که ادعا میکنند می توانند این مشکل را برطرف کنند بنده بررسی کردم ولی به نتیجه نرسیدم . این مشکل فقط از طریق فرمت کردن هارد دیسک و بازیابی اطلاعات رفع میشه . اگر نگرانی دارید که بعد از فرمت کردن اطلاعات بازیابی نمیشن بهتر است بدونید که من با برنامه ای که در مقاله بعدی معرفی میکنم شما می تونید 99 درصد اطلاعات را بدون هیچ مشکلی بر گردونید .

اگر هم اون یک درصد نسبت به 99 ارجعیت داره بهتره هارد دیسک را به مراکز تخصصی ببرید تا با دستگاه اینکار را انجام بدهند .

“” به هیچ وجه بعد از فرمت کردن نباید هیچ اطلاعاتی بر روی پارتیشن فرمت کرده انتقال بدید تا بازیابی تمام شه . تنها شرط برگشتن اطلاعات دقت کردن به همین موضوع می باشد . هیچ اطلاعاتی را بر روی پارتیشنی که فرمت کرده اید تا بازیابی کامل اطلاعات منتقل نکنید “”

بسیار خوب وقتی پیغام فرمت همانند تصویر زیر نمایش داده می شود بدون نگرانی بر روی Format Disk کلیک کنید تا پنجره فرمت نمایش داده شود .

1.1.برطرف کردن مشکل RAW شدن فرمت هارد دیسک

در پنجره بعدی بر روی کلید Start کلیک کنید .

2 برطرف کردن مشکل RAW شدن فرمت هارد دیسک

بعد از فرمت کردن شما می توانید به پارتیشنتان دسترسی داشته باشید . فقط می ماند بازیابی اطلاعات که مقاله آن چند ساعت دیگر در سایت فعال می شود .

منبع : آسارایان

 

 

 

 

یک دیدگاه
شهریور 28, 1394

سلام خسته نباشید میشه لینک نرم افزار ریکاوری رو بزارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آموزش نصب لینوکس در کنار ویندوز
لینوکس

آموزش نصب لینوکس در کنار ویندوز

اغلب به کاربران تازه کار پیشنهاد می‌شود که هر دو سیستم عامل گنو/لینوکس و ویندوز را در کنار یکدیگر بر روی سیستم نصب داشته باشند.

تبدیل excel به pdf
افزایش عمومی سرعت اینترنت

تبدیل excel به pdf

تبدیل excel به pdf   حتما تا بحال به دنبال بک راه ساده برای تبدیل پسوندهایی مثل (word , pdf , Powerpoint , Excel) بوده