بهینه سازی دیتابیس وردپرس

بهینه سازی دیتابیس وردپرس

بهینه سازی دیتابیس وردپرس

 

در این بخش از آموزش های وردپرس نحوه بهینه سازی دیتابیس وردپرس رو با هم بررسی خواهیم کرد یکی از مهم ترنی نکاتی که لازمه گاهی اوقات انجام بدیم تا فضا های اشغال شده در پایگاه داده از بین بره , گاهی اوقات میبینیم که میزان دیتابیس خیلی بیشتر از مطالب و محتوای سایت ما استفاده شده و فکر می کنیم که شاید به دلیل x اینجوری شده در حالی که اگه کمی دقت کنیم می بینیم که برخی موارد وجود داره خودمون ایجاد کردیم و سبب پر شدن دیتابیس شده. در این اموزش از وردپرس با همدیگه با استفاده از افزونه WP Clean Up می خوایم برخی مواردی که سبب اشغال شدن فضای دیتابیش شده را بررسی و حذف کنیم.

 

بهینه سازی دیتابیس وردپرس با استفاده از WP Clean Up

افزونه WP Clean Up یکی از بهترین افزونه های وردپرس برای این کار هست که به شما کمک می کنه تا به برخی موارد چون رونوشت ها , دیدگاههای در انتظار بررسی , دیدگاههای جفنگ ( اسپم شناخته شده ) , سطر های خالی و جدول های خالی , مطالب حذف شده که در زباله دان موجود می باشند , مطالبی که نوشته شده اما در حالت پیش نویس قرار داده شده و پیش نویس هایی که به صورت اتوماتیک و خودکار توسط وردچرس ایجاد شده دسترسی داشته باشید و در صورت تمایل حذفشون کنید.

خوب ابتدا پلاگین WP Clean Up رو از مخزن وردپرس دنلود و نصب کنید ( آموزش نصب افزونه وردپرس ) بعد از فعال سازی یه گزینه جدید به قسمت تنظیمات وردپرس شما افزونه میشه که کربوط به پلاگین نصب شده هستش برای دسترسی به این بخش در قسمت پیشخوان روی گزینه تنظیمات » WP Clean Up کلیک کنید در این صفحه گزینه هایی مثل تصویر زیر رو در اختیار خواهید داشت

بهینه سازی دیتابیس وردپرس
بهینه سازی دیتابیس وردپرس

 

در تصویر بالا ابتدا بخش هایی که در بالا اشاره کردم رو در اختیار دارید در زیر یکی یکی این موارد رو نام میبریم

Revision : پیش نویس هایی که هنگام نوشتن به صورت خودکار ایجاد میشه قبلا در این باره تو سایت مطلبی قرار دادیم برای اطلاعات بیشتر مطلب غیر فعال کردن رونوشت در وردپرس  رو می تونید مطالعه کنید.

Draft : پست هایی که اخیرا نوشته اید و پیش نویس کرده اید رو مشخص می کنه .

Auto Draft : این گزینه پیش نویس هایی که به صورت خودکار ایجاد شده رو نشون میده.

moderated comments : دیدگاهها و نظرات مربوط به کاربران که در انتظار تایید مدیر سایت می باشند رو نشون میده این گزینه.

Spam Comments : این بخش دیدگاههایی که به عنوان اسپم شناخته شده رو نشون میده دیدگاه اسپم در وردپرس فارسی با نام جفنگ شناخته میشه.

trash comments : در بخش دیدگاهها زباله دان رو مشخص می کنه ( نظرات حذف شده که در زباله دان می باشد )

Orphan Postmeta , Orphan Commentmeta , Orphan Relationships : این موارد ردیف های خالی مربوط به قسمت های قبل مثل دیدگاهها و بقیه رو نشون میده.

Dashboard Transient Feed : فید یا همون خوراک rss در قسمت یشخوان ممکنه برخی مواقع اخبار وردپرس یا مشاده می کنیم که بعضی موقع ها داحل برخی قالب های وردپرس و افزونه ها کدی می نویسن که میاد آخرین مطالب یه سایتی رو در پیشخوان نشون میده که این گزینه هم این موارد رو نشون میده.

لطفا توجه داشته باشید بعد از حذف این موارد قابل بازگشت نیستن پس با دقت عمل کنید و قسمت هایی که میدنید لازم ندارید رو حذف کنید در صورت نیاز قبل از اعمال تغییر از سایت بک آپ تهیه کنید.

قسمت پایین تصویر بالا رو هم اگه دقت کنید نام جدول ها و میزان حجم شون رو نمایش میده.

 

دانلود WP Clean Up از مخزن اصلی وردپرس

 

برگرفته از بیگ تم

Camp Co
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.