حل مشکل بازی کانتر در ویندوز ۷ و ۸

حل مشکل بازی کانتر در ویندوز ۷ و مخصوصا ۸

حل مشکل بازی کانتر در ویندوز ۷ و ۸

 

حل مشکل بازی کانتر در ویندوز ۷ و ۸
حل مشکل بازی کانتر در ویندوز ۷ و ۸

 

 

در بازی های کانتر مانند کانتر ۱٫۶ (CS 1.6 – Counter Strike v1.6) سورس (Counter Strike – Source) و کلا نسخه های هاف لایف (Half Life) در ویندوزهای سون (۷) و ایت (۸) شرکت Microsoft مخصوصا در ویندوزهای ۶۴ بیت با مشکلاتی رو برو هستیم که همه آنها در این پست مورد بررسی قرار داده شده و موارد جدیدی هم در صورت وجود توسط شما در بخش نظرات مطرح شده و در مورد آن هم راه حلی بیان می شود.

 

مشکل اول) پس از کمی از اجرای بازی یا بارگزاری نقشه (Map Loading) از بازی بیرون می آید و یا هنگ می کند!

دلیل این مشکل می تواند امنیت ویندوز ۸ و نصب بودن بازی شما در درایو ویندوز باشد! برای رفع این مشکل بازی را بطور کامل Uninstall کرده و در درایو غیر ویندوز نصب کنید. دلیل بعدی واصلی این هست که کل پوشه نصبی دارای خاصیت Read only می باشد و در صورتی که در شاخه ویندوز نصب گردد و یا ویندوز ۶۴ بیتی داشته باشید خود بازی نمی تواند چیزی را در خود ذخیره کند و باعث می شود در وسط بازی از بازی بیرون بی یاید. برای حل این مشکل کافیست به آدرس نصبی رفته و کل پوشه را انتخاب و تیک Read only آن را بردارید و برهمه پوشه های داخلی اثر دهید (برای متوجه شدن بهتر می توانید اینجا کلیک کنید و فیلم این قسمت آموزش را مشاهده کنید.) دلیل دیگر هم می تواند خراب بودن نقشه انتخابی باشد که باید نقشه درست را از اینترنت دانلود و جایگزین کنید یا نسخه دیگری از بازی را نصب کنید.

دلیل بعدی این مشکل در بازی های آنلاین می باشد که بخاطر تاثیر داشتن sXe Injection بر روی بازی اخلالی در آن ایجاد می شود و آن از بازی شما را خارج می کند. با نصب نسخه به روز sXe این مشکل رفع می شود یا اگر نسخه آن به روز است با اجرای دوباره بازی و اجرای sXe با مجوز مدیریت (بر روی میانبر sXe راست کلیک کرده و run as administrator را برگزینید) اجرا کنید این مشکل رفع می شود.

دلیل دیگر هم هماهنگ نبودن Map با نسخه بازی هست و در صورتی که نقشه های دیگر مشکلی نداشتند و تنها یکی یا چند تا نقشه مشکل دارند باید آنها را پاک کنید یا تعویض کنید.

 

مشکل دوم) بازی اصلا اچرا نمی شود و یا در صورت اجرا خطای مانند “Fatal error available memory less than 15 MB” را می دهد

دلیل این مشکل در ویندوز های غیر XP عدم سازگاری با نسخه ویندوز می باشد ولی در ویندوز XP به معنای کم بود حافظه (RAM) هست. برای حل این مشکل هم کافیست به پوشه نصبی رفته و به Properties فایل اجرایی hl.exe یا hl2.exe رفته و در تب Comparability رفته و تیک Run this program… را گذاشته و نسخه ویندوز را بر روی ویندوز XP نسخه Service Pack 2 گذاشته و OK کنید. (در بازی کانتر سورس یا برخی نسخه های بازی یک فایل اجرایی ctstrike.exe یا شبیه این نیز وجود دارد که در صورت اجرا نشدن با روش قبلی باید بر روی این فایل اجرایی هم همان روش را اعمال کرده و نسخه آن را هم روی سرویس پک دو ویندوز XP بگذارید) .

 

مشکل سوم) عدم اجرا و دادن خطایی مانند “Platform Error: Failed to load platform modules”

این مشکل اکثرا روی ویندوز ۸ و نسخه های ۶۴ بیت و بازی کانتر سورس اتفاق می افتد که کمی رفع این مشکل سخت تر از قبلی ها می باشد. دلیل این مشکل هم عدم مطابقت نسخه Steam نصب شده با ویندوز هست و برای حل این مشکل اینترنت و دانلود ۹۰ مگابایت لازم هست. برای حل این مشکل ابتدا به اینترنت وصل شوید ، سپس به Program Files موجود در شاخه ویندوز رفته و در پوشه Steam فایل Steam.exe را اجرا کنید. از شما آپ دیت می خواهد و تقریبا ۹۰ الی ۱۰۰ یا کمتر آپ دیت کرده و پس از نصب یک بار ویندوز را Restart کنید. در شروع مجدد همان فایل را اجرا کرده و به Settings رفته و در تب In-Game تیک Enable steam community in game را بردارید و بازی را اجرا کنید حال بازی اجرا شده ولی خطای stopping hl2.exe را می دهد و از بازی بیرون می آید. برای رفع این مشکل از روش قبلی (مشکل دوم) کمک بگیرید.

 

مشکل چهارم) خطای مربوط به Steam مثلا failed team startup و یا موارد مشابه این

اگر با به روز رسانی Steam هنوز با آن مشکل داشتید چاره ای نداریم جز دور زدن آن! برای این کار مراحل زیر رای دنبال کنید.

۱- ساخت میانبر از فایل hl.exe یا hl2.exe بر روی Desktop

2- بر روی میانبر درست شده راست کلیک کرده و Properties را برگزنید و در بخش Target یک فاصله زده و کد زیر را به ادامه آن اضافه کنید :

-nomaster -game cstrike

یعنی برای مثال در بخش Target میانبری که من درست کردم در کل عبارت زیر نوشته شده است :

“D:\MyFiles\Games\CS 1.6\hl.exe” -nomaster -game cstrike

می بینید که علامت ” قبل از عبارت اضافه شده قرار داده شده است. با این کار بازی بدون استریم اجرا می شود.

 

مشکل پنجم) غیرفعال بودن چت در بازی

برخی از دوستان در دیدگاه ها بیان کردند که نمی تونن چت کنن و نوشته دیگران برای اونها نشون داده نمی شه یا مواردی که خطای (#cstrike-chat) رو می ده. برای رفع این مشکل چند راه وجود دارد :

۱- دانلود آخرین پچ بازی و نصب آن. با جست جو در اینترنت بنا به نسخه بازیتون حالا کانتر ۱٫۶ یا سورس می توانید لینک های پیدا کنید. (لینک دانلود از مدیا فایر)

۲- ریست کردن تنظیمات. برای این کار کافی هست فایل config.cfg در پوشه های بازی را پاک کنید. (معمولا در پوشه cstrikr موجود هست) توجه کنید که با این کار کلیه تنظیمات بازی Reset to default می شود.

۳- ممکن هست فایل cstrike_english.txt موجود در آدرس cstrike/resource خراب یا پاک شده باشد! نسخه اصلی را ازاینجا دانلود و در این آدرس قرار داده یا جایگزین کنید.

 

مشکل ششم) گرافیک کم بازی و عدم ثبات در تنظیمات مشابه

برای رفع این مشکل شما باید چند حالت را تست کنید که بسته به نوع بازی و سیستم شما متغیر هست و نمی شود تنظیم دقیقی را من بنویسم و شما آن را حتما اعمال کنید! ولی با یک تنظیم دیگر برای همیشه مشکل رفع می شود ولی این همیشه یک باری همیشه نمی شود که آن را هم انتهای کلامم عرض می کنم.

برای رفع مشکل به تنظیمات بازی و Video بروید و چندین ComboBox را مشاهده می کنید، یکی دو گزینه DX یا DirectX هست و OpenGL در این مورد برخی سیستم ها با OpenGL مشکل دارند و مجبورا باید روی دایرکت ایکس بازی کنید ولی گرافیک OpenGL در نقشه ها و فواصل دورتر بهتر از DirectX می باشد.

باکس بعدی رزولیشن صفحه است که آن هم هرچه بیشتر باشد بهتر هست ولی باید با نوع باکس اولی تست شود یعنی در برخی موارد مشاهده شده است که OpenGL با رزولیشن بالاوقتی Apply می شود و یک بار بازی را Restart می کنید اعمال نمی شود ولی DirectX اعمال می شود و یا بلعکس! پس بین این دو جعبه نوع گرافیک . رزولیشن باید تست کنید و دقت کنید تراکم رنگ ها ۳۲ بیت باشد و ۱۶ گرافیک بازی را کم می کند ولی حرفه ای های بازی بخاطر Smoke کم در نوع ۱۶ بیتی آن را انتخاب کرده و با آن عادت می کنند.

این ۱۶ بیتی و روزلیشن کم باعث می شود که چپ دستی مطلق یا راست دستی مطلق هم پیش آید که با رفع مشکل ویدئو مشکل راست و چپ دستی هم رفع می شود.

ولی گفتم همیشه این تنظیمات باقی نمی ماند برای مواقعی هست که شما بطور صحیح از بازی خارج نشوید و دفعه بعدی میبینید رزولیشن پایین و تراکم ۱۶ بیتی رنگ ها و چپ دستی را مشاهده می کنید! پس برای ثبات در تنظیمات خروج استاندارد لازم هست.

 

موفق باشید ..

۳۸ دیدگاه
مهر 29, 1393

سلام
۱مشکل؟!
sXe در ویندوز ۸.۱ به راحتی Injected نمی شود!باید چه کرد؟

مهر 30, 1393

درود.

به این تاپیک مراجعه فرمایید ..

بر روی لینک زیر کلیک کنید.

برطرف کردن ارور sXe Injected

سلام دوستان طبق راه حل شما رفتم ولی وقتی وارد بازی کانتر میشوم صفحه موقع انتخاب تیم هنگ می کند و نمی توان بازی کرد من خودم شخصا ویندوز ۷ دارم ولی باهاش نمی تونم کانتر بازی کنم تا قبلا می تونستم اما جدیدا وقتی می خوام تیم انتخاب کنم صفحه هنگ می کنه لطفا کمکم کنید

بهمن 28, 1393

سلام . آقا من کانفیگو یه بار زدم و اثرش تو بازی میمونه . میتونین راهنماییم کنین؟

بهمن 28, 1393

سلام.
لطفا بیشتر توضیح بدین
کدوم کانفیگ ؟

اردیبهشت 8, 1394

همچنان خطای steamstartup رو میده

خرداد 22, 1394

اقا فقط میتونم بگم تشکر منو از خریدن یک گرافیک راحتی کرد بازیم ارور ۱۵ مگابایتو میزد واجرا نمی شد گفتم گرافیکم ضعیفه با این مطلب ترکوندی و بازیم راحت اجرا شد بازم دمت گرم

خرداد 22, 1394

نا قابل 🙂

خرداد 24, 1394

باعرض سلام خسته نباشید من یک سوال داشتم ویندوز من سون که ارور میده میگه کمتر ۱۵گیگابایت جا یعنی حافظه کافی نیست من فایل propreties ندارم بجاش ctstrike دارم میشه بگید چی کارکنم

خرداد 24, 1394

سلام. متوجه نشدم دوست من لطفا واضح تر توضیح بدین.

خرداد 29, 1394

سلام ویندوز من ۸.۱هست همون ارور ۱۵mbرو دارم از راه حلتون هم استفاده کردم ولی بازم اجرا نمیشه…

خرداد 29, 1394

سلام
لطفا در انجمن مطرح کنید.

تیر 7, 1394

سلام خسته نباشید
موقعی که میخوام کانترو اجرا کنم خطا میده عنوانش که میزنه fatal Error
محتوای خطا شم اینه WARNING: couldn’t open de_dertigo.wad

تیر 7, 1394

سلام

یک بار بازیرو پاک کنید و دوباره نصب کنید. تابحال چنین مشکلی ندیدیم. ولی از فایل های پوشه cstrick یه کپی بگیرین که نیاز به دانلود دوباره فایل ها جهت آنلاین بازی کردن نداشته باشین

مرداد 18, 1394

سلام خسته نباشید. من ویندوز ۱۰ نصب کردم بعد الان کانتر ۱.۶ long horn نصب کردم ولی وقتی با sxe میرم تو بازی بعده ۱ دقیقه از بازی میپره بیرون بدونه هیچ اروری. بقیه کانتر ۱.۶ هم نصب کردم وقتی میزنم که برم تو سرور این پیامو میده no sxe and steam changer blocked… هر کاری میکنم نمیتونم آنلاین بازی کنم. sxe هم آخرین نسخه هستش سیستمم هم ویروس کشی کردم ویروس نداره. همه ی اون راه هایی که میگن برو رو آیکن و اون تیک هارو بزن هم انجام دادم و کانترو sxe اینارو هم پاک و نصب کردم ولی بازم نشد. ویندوزم ۱۰.. لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم.

مرداد 18, 1394

با سلام

لطفا همین متن را در انجمن ارسال کنید. در پرتال به مشکلات بازی پاسخ داده نمیشود. انجمن برای رفع مشکلات راه اندازی شده است.

شهریور 27, 1394

سلام.ببخشید واسه من میندوز ۸.۱ هست.موقع ای که میخواد وارد سرور شه همینطوری بون هیچ اروری میره بیرون.لطفا سریع جواب بدید.مرسی

شهریور 27, 1394

سلام

به مشکلات فقط ذر انجمن پاسخ داده میشود

http://forum.netfixed.ir

شهریور 29, 1394

با سلام.
ببخشید من وقتی به سرور متصل میشوم وقتی میخواهم تیمم را انتخاب کنم بازی گیر میکند و دیگه نمیتونم به بازی کردن ادامه بدم…یعنی وقتی میخوام دکمه ok رو بزنم بازی کامل هنگ میکنه و مجبورم با task manager بازی رو ببندم.. لطفا کمک کنید

شهریور 29, 1394

سلام

یک بار بازی رو پاک کنید و در درایو دیگه نصب کنید
از برنامه cclaener هم استفاده کنید

آبان 11, 1394

درود.دوست عزیز من مشکل ۱۵ mg داشتم ولی با ریختن پچ حل شد ولی وقتی یه دو سه بار رفتم تو بازی بار چهارم کلا اجرا نمیشه یعنی وقتی رو بازی ۲ بار کلیک میکنم اصلا بازی بالا نمیاد.هرکار هم که میکنم اصن باز نمیشه.چه غلطی بنمایم؟؟

آبان 12, 1394

یک پچ دیگر امتحان کنید

و یا در انجمن پرسش خود را مطرح کنید.

اسفند 23, 1394

سلام من امروز رفتم تو تنظیمات کانتر رزولیشنو گذاشتم سر ۶۴۰×۸۴۰
حالا هر کاری میکنم وارد بازی نمیشه(یه صفه سیاه میاد)
کانترو پاک کردم دوباره نصب کردم همینجوره چیکار کنم؟
ممنون میشم جواب بدین

اسفند 24, 1394

سلام
از همون طریقی که تغییر دادین به حالت اول برگردون

فروردین 21, 1395

سلام. من هر سال روی ویندوزه ۷ کانتر ۱.۶ رو امتحان میکنم و نصب میکنم اما هر بار با مشکله تیک زدن در بازی مواجه میشم بصورتی که وقتی در بازی هستم وقتی که راه میرم تیک میزنه و ۲ ثانیه عقب جلو میشه که باعث میشه نتونم بازی کنم و خیلی روی مخ میره نتم هم سرعتش ۱ هست و فک نکنم از نت باشه . خواهش میکنم اگه کسی میدونه راهنماییم کنه ممنون.

فروردین 21, 1395

با پشتیبانی سرویس دهنده اینترنت تماس بگیرین و بگین خط شمارو برای گیم کانفیگ کنن

فروردین 21, 1395

خب بعدش چی میشه ؟ چه کاربردی داره این کانفینگ ؟

فروردین 21, 1395

مشکل لگ در بازی برطرف میشه .

مهر 1, 1395

سلام خسته نباشید من ویندوزم نسخه ۸.۱ ۶۴بیتی هستش و شما گفته بودید برید به سمت program fileولی من تو سرچ ویندوز نوشتم ولی هیچ چیزی نیاورد لطفا راهنمایی کنید با تشکر.

مهر 2, 1395

program file توی درایو C شماست
نیاز به سرچ نیست

مهر 4, 1395

سلام
وقتی وارد بازی کانتر میشم و دکمه استارت رو میزنم بازی استارت نمیشه
چطور درستش کنم؟

مهر 4, 1395

سلام
حذف کنید مجدد نصب کنید

آذر 9, 1395

سلام
من گرافیک بازی رو از روی سافت گزاشتم رو openGLو بعد سیستم ارور داد ok هم ک میزنم داخل بازی نمیره نمیشه ی کاری کرد تا بیرون از بازی تنظیمات ریست بشه؟

آذر 9, 1395

حذف و نصب هم کردم اما بازم ارور میاد انگار تنظیمات سیو شده

آبان 3, 1397

چگونه در ایو غیر ویندوز بازی را نصب کنیم؟

فروردین 8, 1399

سلام ببخشید من توی صفحه اصلی بازی گذینهfind serverندارم باید چیکار کنم

خرداد 17, 1399

ببخشید وقتی در حال بازی انلاین در سرور ها هستم بعضی وقت ها گیر میکنه و بعد چند ثانیه ول میکنه دلیلش چیه ؟؟؟

خرداد 17, 1399

سرعت پایین اینترنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفع مشکل verification required
متفرقه

رفع مشکل verification required

  رفع مشکل verification required   اخیرا کاربران دستگاه‌های iOS ای که دارای اپل آی دی هستند برای استفاده از اپ استور و آی تیونز