سیستم عاملی که اپلیکیشن های خطرناک دارد

سیستم عامل

سیستم عاملی که اپلیکیشن های خطرناک دارد:

سیستم عاملی که اپلیکیشن های خطرناک دارد

شاید به‌خاطر تفاوت در پلتفرم دو سیستم‌عامل اندروید و iOS باشد که هرگاه صحبت از مشکلات امنیتی و بدافزارها می‌شود، همه انگشت‌ها به نشانه اتهام به‌سمت اندروید اشاره می‌کنند. گوگل کنترل کم‌تری بر روی اپلیکیشن‌هایی که در سیستم‌عامل اندروید استفاده می‌شوند، دارد. نمونه بارز این موضوع را می‌توانید در مارکت‌های غیررسمی دید که در کشورهایی نظیر روسیه و چین و حتی در کشور خودمان، با قدرت به فعالیت می‌پردازند. اما تحقیقات جدید نشان داده‌اند که میزان آسیب‌پذیری بین اپلیکیشن‌های iOS بیشتر از اندرویدی‌هاست. البته این آسیب‌پذیری ابعاد مختلفی دارد که در برخی زمینه‌ها می‌تواند امنیت کاربران را به‌صورت جدی مورد تهدید قرار دهد.

تفکر عامیانه به این صورت بوده است که چون اپل حساسی

ت بیشتری بر روی اپلیکیشن‌های موجود برای سیستم‌عاملش دارد و هر اپلیکیشنی که قرار است در مارکت این کمپانی قرار بگیرد، باید سطوح مختلفی از بررسی‌ها را پشت‌ سر بگذارد؛ پس سطح امنیت از نظر حریم شخصی و بدافزارهای مختلف در iOS بالاتر از سایر سیستم‌ عامل‌هاست. اما تحقیقات صورت گرفته نشان داده‌اند که این تفکر لزوما در همه موارد درست نیست. در این گزارش ذکر شده است که میزان آسیب‌پذیری در میان اپلیکیشن‌های iOS در حدود 40 درصد بوده که این میزان در بین نرم‌افزارهای اندرویدی 36 درصد تخمین زده شده است.

ایران ناز: در این گزارش عناوین مختلفی از ضعف‌های نرم‌افزاری در میان سیستم‌عامل‌های موبایلی ذکر شده است که رایج‌ترین این ضعف‌ها در بخش لو رفتن اطلاعات شخصی کاربر بوده است که 27 درصد از تمام آسیب‌پذیری‌ها را به خود اختصاص داده است. مشکلات در احراز هویت، با 23 درصد در مکان دوم قرار گرفته است. چندین عنوان مختلف دیگر نیز در این لیست دیده می‌شود؛ مثل ضعف‌ در بخش رمزنگاری و مشکلات فنی مثل لگ‌های نرم‌افزاری.

به اشتراک بگذارید:

Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امنیت

افزایش امنیت لاین

افزایش امنیت لاین       ورودهای غیرمجاز به سرویس‌های اینترنتی با استفاده از ایمیل و رمز عبورهای لو رفته از دیگر سرویس‌ها در حال

متفرقه

حل مشکل Write Protect [ تست شده ]

حل مشکل Write Protect [ تست شده ]  نرم افزار مربوط به Apacer  نرم افزار مربوط به HP  نرم افزار مربوط به Silicon Power نرم