شارژ باتری موبایل خود را نگه دارید

شارژ باتری موبایل خود را نگه دارید

شارژ باتری موبایل خود را نگه دارید

همه با جمله معروف دستگاه مشترک مورد نظر خاموش است مواجه می*شوند و شما نیز تمام روز احساس می*کنید چیزی کم دارید…….هیچ احساسی بدتر از تمام شدن شارژ موبایل در وسط روز نیست، زمانی که کلی کار با گوشی خود دارید و افراد مختلفی قرار است با شما تماس بگیرند، اما همه با جمله معروف “دستگاه مشترک مورد نظرخاموش است” مواجه می*شوند و شما نیز تمام روز احساس می*کنید چیزی کم دارید.اما برای برطرف کردن این مشکل نیز راه*حل*هایی وجود دارد و شما با کمی توجه می*توانید عمر باتری گوشی*تلفن*همراه خود را طولانی*تر کنید

روش اول: قابلیت*ها و تنظیماتگوشی*های امروزی تعداد زیادی قابلیت دارند که تمام آنها باتری مصرف می*کنند، در نتیجه اگر به هر کدام از آنها نیاز نداشتید می*توانید خاموششان کنید. برخی گوشی*ها راه*های مختلفی برای جلوگیری از هدر رفتن باتری در اختیار کاربر قرار می*دهند، مثلا گوشی را در حالت آماده باش یا Stand by قرار می*دهد و یا زمانی که از برخی قابلیت*ها استفاده نمی*کنید، آنها را خاموش می*کند.
شما معمولا می*توانید تمام این تنظیمات را در منو “Settings ” یا “Tools ” تغییر دهید. تمام قابلیت*های جدیدی که به گوشی*ها افزوده می*شود، باتری مصرف می*کنند و با این که کیفیت باتری*ها بهتر شده ، اما همچنان آنقدر خوب نیستند که بتوانند انرژی را برای مدت زمان طولانی در خود نگهدارند.

اگر از بلوتوث*تان استفاده نمی*کنید، آن را خاموش کنید
یکی از معروف*ترین برنامه*های باتری خور، بلوتوث است که اغلب بدون دلیل روشن می*ماند. بلوتوث یک استاندارد رادیویی است که می*توان به وسیله آن دیتاها و اطلاعات را نقل و انتقال داد، اما برای این کار، باتری زیادی مصرف می*کند. اگر از هدست*های بلوتوث استفاده نمی*کنید، بعد از نقل و انتقال فایل*هایتان به گوشی دیگرفراموش نکنید آن را خاموش کنید.
نور صفحه نمایش*تان را کم کنید:
قابلیت دیگری که خیلی باید حواستان به آن باشد، نور صفحه نمایش*تان است. برخی گوشی*ها به صورت اتوماتیک نور صفحه نمایش را متناسب با نور محیط تغییر می*دهند، اما اغلب گوشی*ها چنین قابلیتی ندارند. اغلب گوشی*ها به صورت پیش*فرض روی روشن*ترین حالت صفحه نمایش تنظیم شده*اند و شما می*توانید با مراجعه به منوی تنظیمات، نور آن را کمتر کنید.معمولا برای دیدن صفحه نمایش و خواندن آن نیاز ندارید نور آن خیلی زیاد باشد، در نتیجه هرچه میزان آن را کمتر کنید، انرژی کمتری از دست می*دهید. برخی گوشی*ها گزینه*ای نیز در اختیارتان قرار می*دهند که می*توانید تنظیم کنید صفحه نمایش*تان تا چه مدت زمانی روشن بماند. کمتر کردن این مدت نیز در کمتر هدر رفتن باتری*تان کمک می*کند.

از عکس*های متحرک و زنگ با صدای بلند استفاده نکنید:

محافظ*های صفحه نمایش و عکس*های پس*زمینه متحرک ممکن است زیبا و هیجان*انگیز به نظر برسند، اما باتری زیادی مصرف می*کنند؛. پس برای مصرف کمتر باتری بهتر است از این عکس*ها استفاده نکنید. زنگ با صدای بلند و ویبره نیز انرژی زیادی مصرف می*کنند، در نتیجه بهتر است چند پروفایل با صداهای مختلف زنگ و ویبره بسازید تا زمانی که لازم نبود، از پروفایل بدون ویبره و زنگ با صدای نه چندان بلند استفاده کنید.

کمتر از تلفن استفاده کنید:

اگر باتری گوشی*تان در حال تمام شدن بود و منتظر تماس خاصی نبودید می*توانید حتی گوشی*تان را خاموش کنید. بازی کردن و یا گوش دادن به موسیقی توسط گوشی کار هیجان*انگیزی و وقت*پرکنی است ولی باتری زیادی هم مصرف می*کنند.

استفاده از شبکه*های 3G، GPRS و Wi-Fi

استفاده از شبکه*های 3G، GPRS و Wi-Fi در ایران به خاطر در دسترس نبودن امکانات مخابراتی امکان*پذیر نیست، اما جزو قابلیت*هایی هستند که باتری زیادی مصرف می*کنند. در نتیجه اگر در کشوری بودید که می*توانستید از این قابلیت*ها استفاده کنید، آن را طوری تنظیم کنید که تنها زمانی که به آن احتیاج دارید فعال شود.

روش دوم: قدرت سیگنال:

اگر در محلی قرار دارید که گوشی*تان مرتب مجبور می*شود به دنبال سیگنال برای تعیین میزان آنتن*دهی بگردد، بدانید یکی از علل زودتر تمام شدن باتری گوشی*تان نیز همین است. زمانی که در جایی هستید که آنتن*دهی کمتری دارد، گوشی شما باید انرژی بیشتری برای برقراری ارتباط با نزدیک*ترین ایستگاه مخابراتی مصرف کند

به خاطر همین مطلب بهتر است به دنبال مکانی در خانه یا محل کارتان بگردید که آنتن*دهی بهتری دارد و گوشی*تان را همان*جا بگذارید. علاوه بر آن زمانی که می*خواهید با کسی تماس بگیرید، ببینید آنتن گوشی*تان بیشتر از 3 خط باشد.اگر در محلی هستید که اصلا آنتن ندارید، بهتر است گوشی خود را خاموش کنید و وقتی به جایی رسید که آنتن داشتید، گوشی*تان را دوباره روشن کنید.

موفق باشید.

Camp Co
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.