طریقه پست گذاری در کانال تلگرام

آموزش نصب تلگرام Telegram بر روی اندروید

آموزش کامل انواع پست گذاری در کانال تلگرام

آموزش کامل انواع پست گذاری در کانال تلگرام

در دو مقاله قبلی که با عنوان های “آموزش ساخت کانال تلگرام Telegram Channel” و “تنظیمات کانال Channel در تلگرام” در سایت قرار گرفت با کانال آشنا شدید . هنگامی که شما کانالی ایجاد میکنید کاربران کانال شما قادر به ارسال هیچگونه پیام یا فایلی نبوده و فقط میتواند از مطالبی که توسط مدیران کانال به اشتراک گذاشته میشود بهره ببرند و آن را با دیگران به اشتراک بگذارند و همچنین هیچ محدویتی برای اضافه کردن کاربر به کانال وجود ندارد و شما میتواید از راه هایی که در ادامه توضییح داده میشود تمامی کاربران تلگرام را به کانال خود اضافه و برای آنها مطالب خود را ارسال کنید که این گزینه بسیار شبیه به پیج (Page) و فن پیج های فیس بوک و اینستاگرام و.. میباشد و از این قابلیت مدیران براحتی میتوانند مطالب خود را در یک محیط امن و بی تنش با کاربران خود به اشتراک بگذارند، کانال ها نیز میتوانند به حالت عمومی و خصوصی تعیین گردند تا عده خاص یا همه افراد بتوانند به آن ورود کنند. در ادامه میخواهم آموزش کامل انواع پست گذاری در کانال تلگرام را توضیح بدهم .

آموزش کامل انواع پست گذاری در کانال تلگرام

به صورت پیش فرض هر پستی که در کانال ارسال کنید توسط مخاطبانی که به لیست اضافه کرده اید قابل مشاهده می باشد . برای ارسال پست نیاز به کار خاصی ندارید و همانند چت کردن در گروه کافیست متن مورد نظرتان را تایپ کرده و بر روی آیکون Send  تب کنید .

1 آموزش کامل انواع پست گذاری در کانال تلگرام

2 آموزش کامل انواع پست گذاری در کانال تلگرام

شاید بخواهید متن ارسالی را برای فرد دیگری Forward کنید . کافیست بر روی پست ارسالی چند ثانیه انگشتتان را نگه دارید تا پنجره مورد نظر نمایش داده شود . کانال تلگرام علاوه بر قابلیت های فوق یک ویژگی بسیار عالی دارند که جای خالی آن در گروه و پروفایل ها بسیار احساس میشد و آن پاک کردن پست یا همان پیغام ارسال شده در کانال و از بین رفتن آن برای همه کاربران تلگرام و عدم نمایش آن به اعضا کانال میباشد که اینکار در صورتی که شما پستی را به اشتباه در کانال ارسال کرده اید میتوانید یک گزینه عالی باشد. برای حذف پست ارسالی هم می توانید از گزینه Delete استفاده کنید .

3 آموزش کامل انواع پست گذاری در کانال تلگرام

امکان ضمیمه فایل ، موسیقی ، ویدئو نیز در کانال وجود دارد که می توانید از طریق آیکون منگنه به آن دسترسی داشته باشید . کافیست بر روی آیکون نامبرده شده تب کرده و یکی از مواردی که به آن اشاره کرده ام را به پست ارسالی در کانال اضافه کنید .

 

4 آموزش کامل انواع پست گذاری در کانال تلگرام

5 آموزش کامل انواع پست گذاری در کانال تلگرام

همانطور که در تصویر بالا مشاهده کردید یک عکس به کانال اضافه شد . ممکن است بخواهید از فایل های ارسالی در گروه استفاده کنید یا برایمخاطب خاص بفرستید . کافیست بر روی علامت سه نقطه بالای صفحه سمت چپ تب کرده و گزینه Channel Info را انتخاب کنید . یک پنجره همانند تصویر زیر باز می شود . گزینه Shared Media را انتخاب کرده و بر روی تصویر یا هر فایل دیگری تب کنید تا در صفحه جدید باز شود . سپس بالای صفحه بر روی علامت سه نقطه تب کرده و گزینه Save to gallery را انتخاب کنید .

6 آموزش کامل انواع پست گذاری در کانال تلگرام

7 آموزش کامل انواع پست گذاری در کانال تلگرام

8 آموزش کامل انواع پست گذاری در کانال تلگرام

 

 جستجوی یک پست در کانال تلگرام

شابد بخواهید در یک کانال به دنبال یک مطلب خاص بگردید . معمولا کانال ها نیز همانند یک وب سایت ، مطالب جدید در قسمت بالای کانال و مطالب قدیمی پشت سرهم و به ترتیب به پایین صفحه انتقال داده می شود . برای اینکه یک کلمه ، جمله یا هر عبارت دیگری را جستجو کنید باید بر روی علامت سه نقطه تب کرده و گزینه Search را انتخاب کنید . سپس عنوان مورد نظر را تایپ کرده و بر روی آیکون گردش تب کنید .

9 آموزش کامل انواع پست گذاری در کانال تلگرام

10 آموزش کامل انواع پست گذاری در کانال تلگرام

موفق باشید.

Camp Co
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.