فعال و غیر فعال کردن task manager در یک ثانیه

فعال و غیر فعال کردن task manager
 

فعال و غیر فعال کردن task manager در یک ثانیه

نگارش Amir006

 

فعال و غیر فعال کردن task manager
فعال و غیر فعال کردن task manager

معرفی Task Manager :

ویندوز دارای برنامه ای به نام Task Manager است که از طریق آن می توانید روی برخی امکانات ویندوز مانند اجرای برنامه ها و فرآیندها مدیریت کنید. مشاهده برنامه های در حال اجرا، راه اندازی یا توقف یک نرم افزار، وضعیت شبکه و اینکه هر نرم افزار چه میزان از ظرفیت رم و پردازنده را به خود اختصاص داده از جمله ویژگی های بخش مدیریت وظایف هستند. برای اجرای Task Manager در ویندوز هفت می توانید با فشردن همزمان دکمه های Ctrl+Shift+Esc این برنامه را باز کنید و در ویندوز XP نیز از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Alt+Delete استفاده می شود. علاوه بر این اگر در نوار وظایف پایین دسکتاپ کلیک راست کنید می توانید از منوی باز شده گزینه Task Manager را انتخاب کنید.
بعد از اجرای این قسمت با چندین بخش مختلف روبه رو خواهید شد که شامل موارد زیر هستند. این بخش ها بر اساس ویندوز هفت توضیح داده می شوند اما تفاوت زیادی با XP ندارند.

 

با Task Manager میتوان بخش های زیر را کنترل کرد

 برنامه ها (Applications) –  فرآیندها (Processes)  –  خدمات (Services)  –  کارآیی (Performance)  –  شبکه (Networking)  –  کاربران (Users):

 

در بعضی مواقع task manager ویندوز که یکی از مهم ترین ابزرا است از کار می افتد و دیگر ما به این ابزار کنترل دسترسی نداریم. ممکن است بر اثر ویروس با تنظیمات اشتباه ما یا بد افزار ها اتفاق بیافتد.

 

و گاهی هم خود ما این کار را انجام میدهیم. به فرض مثال برای مکان هایی مانند گیم نت ها , کافی نت ها و دیگر مکان هایی که سیستم به کاربر میدهیم بهتر است این ابزار را مسدود کنیم که کاربر به تنظیمات و برنامه های مدیریتی آاسیبی نرساند.

 

من دو فایل برای شما عزیزا آماده کردم که فرمت این فایل ها EXE میباشد و فقط با کلیک کردن بر روی آن میتوانید Task Manager را فعال و یا غیر فعال کنید.

این فایل در مرحله اول با پسوند .rej نوشته شد و بعد به فایل batch تبدیل و برای سهولت به exe تبدیل شد. (که آموزش تبدیل این فایل ها را در آینده تو سایت میزارم)

 

دانلود فایل ها در مطلب اصلی

 

فایل Disable-Task.zip یا Enable-Task.zip  را دانلود کنید, از حالت فشرده خارج کنید و برای اجرا بر روی آن دابل کلیک کنید.

_______________________________________________________________________________

Copy Right  هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع از لحاظ شرعی حرام  و خلاف قوانین است.  لطفا در صورت استفاده از مطالب منبع را ذکر کنید.

NetFixed Forum  در صورت داشتن سوال و یا مشکل پیرامون این مطلب، در انجمن دانش کمپ مطرح کنید.

Password  پسورد فایل های سایت : daneshcamp.ir

Home  منبع : وب سایت دانش کمپ