قوانین حواله

شهر حواله

قوانین حواله

قوانین تجاری برای واردات و صادرات به ناچار باید طبق قوانین تجارت بین الملل باشد.
قوانین مربوط به واردات جهت وارد کردن یک محصول ابتدا باید پس از مذاکرات خرید اسناد توسط بانکهای طرفین تأیید شود و سپس پروسه خرید و فروش آغاز گردد یا اینکه خریدار نسبت به فروشنده به اطمینان کافی رسیده وپول جنس را بصورت ارز دلار، یورو، پوند، درهم،  یوان به طور مستقیم از طریق تی تی ارسال می کندکه این به نوعی خریدنقدی می باشد.
در بخش قوانین تجارت ترمهای مختلفی به نسبت حالات تحویل جنس بنا به درخواست خریدار و تأییدفروشنده یعنی درب کارخانه، بندر مبداء یا بندر مقصد یا حالات دیگر قراردارد که بسته به نوع آنها در قیمت تمام شده تأثیرگذار است.

قوانین مربوط به صادرات

در مورد صادرات نیز بایدشرایط مانند واردات را درنظر داشت. یعنی درهرصورت بابت هرتبادل ارزی اعم از حواله و ال سی بایداسناد مربوط به همان معامله جهت انتقال ارائه شود. کلاً مراحل مربوط به یک معامله بین الملل به شکل قانونی باید برحسب چارت زیرباشد.

 

قوانین حواله

 

حال شمادر نظر بگیرید بجای یک چنین پروسه ی پیچیده ای یک خریدار می رود به یک شرکت و یا یک صرافی و می گوید به یک شماره حساب در چین فلان مبلغ را حوالهکنید. یا بالعکس یک صادرکننده می گوید به حساب فلان شرکت یا صرافی در دبی حواله کنید.
سوال اینجاست که اگرشرکت خارجی به هر عنوانی از قانون تبعیت نکند یا برای پول شما اتفاقی بیفتد، کدام قانون تجارت می خواهد از شما درعرصه ی بین المللی حمایت کند و با استناد به کدام بند انجام شده می توان ادعاکرد این پول در ازاء یک معامله سالم و بی عیب و نقص بوده است.
قوانین در امر صادرات و واردات بسیار پیچیده می باشد و حتماً بایدخرید تجاری توسط شرکت تجاری صورت پذیرد.
همچنین فروش تجاری توسط شرکت تجاری انجام شود ما در شهر حواله کلیه خدمات قانونی را بطوریکه در هر شرایطی قابل دفاع باشد برای هموطنان عزیز انجام خواهیم داد.

  • حواله ( تی تی ) مخفف کلمه Telegraphic Teransfer

حواله یا همان تی تی که به عنوان یک ارسال نقدی بابت یک فاکتور مشخص از طریق بانک طرف حساب خریدار به بانک طرف حساب فروشنده ارسال می گردد.
اسناد مورد استناد:
۱ –درخواست خرید ازحواله که نوع اقلام و شرایط حمل و نقل در آن ذکرشده
۲ – پیش فاکتورکه درآن درقسمت جزئی و کلی وشماره حساب بانک بامشخصات کامل شرکت فروشنده یانماینده ی قانونی آن به شرح زیرمیباشد:

  • نام صاحب حساب یاگیرنده حواله
  • نام بانک صاحب حساب یابانک دریافت کننده حواله
  • شماره حساب یا آیبن ( بسته به نوع ارز یورو، دلار، پوند، درهم، یوان )
  • آدرس بانک
  • سوئیفت بانک

۳- مدت زمان اعتبار پیش فاکتورکه درخود پیش فاکتورقید شده است.

حال مکانیزم آن به این صورت است : یک درخواست تی تی یا همان Application for Telegraphic Transfer به بانک مبداء خریدار تی تی یا نماینده آن با ذکر مشخصات گیرنده تی تی داده می شود. که معمولاً بسته به نوع ارز درخواستی نوشته درآن دلار، یورو، پوند، درهم، یوان بانک مبداء ،همچنین شماره ی فاکتورخریدآن مبلغ رابه حساب بانک مقصد میرساند و در قبال آن یک فرم بانکی بنام MT1O3 صادر میشود.
البته بارها مشاهده شده است بانکها فرم MT1O3 را به عنوان رسید در اختیارخریدار قرار داده اند ولی ارز درحساب فروشنده لحاظ نگردیده و گاهاً شرکتهای خریداربهصرافیها مراجعه کرده اند و این جمله ی تکراری راشنیده اندکه وظیفه ی ما تافرم MT1O3 بوده وبقیه به ماربطی ندارد درصورتیکه همین نرسیدن پول به حساب می تواند عوامل بسیار زیادی داشته باشدکه نیاز به تخصص بانک خارجی دارد و توصیه می شود در اینگونه موارد حتماً مشاوره شود چون طبق قوانین تجارت بین المللی واردات و صادرات توسط شرکت بازرگانی انجام می پذیرد یا شرکتهای تولیدکننده و اینگونه شرکتها یا نمایندگان رسمی آنها حتماً دارای حساب بانکی می باشند و صرفاً کار حواله جات و امور ارزی آنها بایداز طریق بانکهای آنها یا نمایندگان آنها انجام پذیرد، که در هنگام بروزمشکل قابل پیگیری توسط دوائرحقوقی، شرکتها و بانکها باشد.
بازهم شایدخیلی ازعزیزان صاحبنظرسوال کننددرشرایط کنونی چگونه این امرمیسّراست.
پاسخ این سوال را درقسمت مشاوره با ما بیابید.
البته مشاوره ما در ارتباط با مسائل ذیل نیز می باشد.

  • ال سی
  • یوزانس
  • فانیانس

که به علت تخصصی بودن موضوع ودامنه بسیارگسترده ی آن ترجیح داده میشودبصورت موردی پیگیری گردد.

 

برای ورود به سایت شهر حواله کلیک کنید.

به اشتراک بگذارید:

Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.