پاناسونیک از باتری‌های انعطاف‌پذیر لیتیوم یونی رونمایی کرد

پاناسونیک از باتری‌های انعطاف‌پذیر لیتیوم یونی رونمایی کرد

دلیل اینکه می‌گویند نباید وسایل الکترونیکی مثل موبایل یا تبلت‌تان را خم کنید و تحت فشار قرار دهید این است که این کار باعث نابودی آن‌ها و انفجار باتری‌ لیتیوم-یونی‌شان می‌شود. حال به نظر می‌رسد شرکت پاناسونیک راه‌حلی یافته تا از طریق آن باتری‌های لیتیوم-یونی‌ای ساخته شوند که می‌‌توانید خم‌شان کنید یا پیچ‌شان دهید؛ باتری‌هایی کاملا انعطاف‌‌پذیر.

براساس آنچه پاناسونیک اعلام کرده است این باتری‌ها مثل یک کارت طراحی شده‌اند. کارت‌ها عموما درون کیف پول قرار می‌گیرند و کیف پول هم در جیب لباس‌ها؛ به این ترتیب ممکن است توی جیب‌تان هر فشاری بهشان وارد شود. اما باتری‌هایی که پاناسونیک ساخته خم می‌شوند یا تحت پیچش تا زاویه‌ای مشخص کماکان قابلیت‌های خودشان را حفظ می‌کنند.

ضخامت این باتری‌ها ۰٫۵۵ میلی‌متر است و برای به‌کارگیری در ساعت‌های هوشمند، مچ‌بندهای سلامتی و لباس‌های هوشمند ایده‌آل است. هنوز حرفی از استفاده این باتری‌ها در گوشی‌های هوشمند زده نشده ولی ممکن است در این دستگاه‌ها هم به کار روند.

در این‌ ‌سال‌ها خبرهای زیادی از تولید گوشی‌های هوشمند قابل انعطاف خوانده‌ایم، این گوشی‌ها قطعا به باتری‌های قابل انعطاف هم نیاز دارند بنابراین این باتری‌ها می‌توانند در چنین گوشی‌هایی هم به کار روند.

شرکت پاناسونیک اعلام کرده تا پایان ماه میلادی ۲۰۱۶ نمونه‌های اولیه‌ای از این باتری‌ها کامل می‌شوند و این شرکت به سوی تولید انبوه این محصولات حرکت خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید:

Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معرفی روبات مترجم Yandex Translator
تلگرام

معرفی روبات مترجم Yandex Translator

معرفی روبات مترجم Yandex Translator       ما امروز میخواهیم کار با یکی ازبهترین روبات ها مفید را که برای ترجم و آسان در

نرم افزار مدیریت اتصالات بیسیم
نرم افزار

نرم افزار مدیریت اتصالات بیسیم

نرم افزار مدیریت اتصالات بیسیم نگارش HESESARD     MAXIDIX.WIFI.SUITE.15 نرم افزاری منحصر به فرد جهت مدیریت آسان اتصالات بیسیم (WIFI) هست که ویژگی های زیر

آموزش ساخت Humans.txt
سئو و بهینه سازی

آموزش ساخت Humans.txt

در الگوریتم جدید گوگل که پاندا نام دارد،  موتور جستجوگر توجه بیشتری به کاربران دارد  و قبل از اینکه سایت شما در صفحات اول موتورهای جستجو به