چند قابلیت کاربردی Google Maps در سیستم عامل اندروید

در ایران یا خارج از ایران برای پیدا کردن یک محل یا یک خیابان قطعا به گوگل مپ مراجعه کرده اید. در این پست برای شما کاربران عزیز چند قابلیت کاربردی Google Maps  را بررسی می کنیم.

چند قابلیت کاربردی Google Maps

گوگل مپ روز به روز در حال پیشرفته تر شدن و کامل شدن است و گوگل روزانه آن را گسترده تر می کند.

اضافه‌کردن چند توقف به مسیر

قابلیتی که در ابتدا برای نسخه ی دسکتاپ گوگل مپ عرضه شد اما چندی پیش بر روی گوشی های اندرویدی نیز فعال شد که به شما امکان می دهد چند توقف به مسیر خود بیفزایید.

برای فعال کردن این قابلیت بر روی آیکون ابی رنگ که در پایین سمت راست هست کلیک و در ابتدا نقطه شروع حرکت را مشخص کنید.

در ادامه آیکون سه‌نقطه که در قسمت بالا سمت‌ راست هست را انتخاب کرده و بر روی گزینه‌ Add stop کلیک کنید و مکانی که قرار است به آن جا بروید را انتخاب کنید.

دریافت و ذخیره نقشه های راه ها به صورت آفلاین

مسیریابی در نسخه آفلاین در زمان های مختلف بسیار کاربردی است و در آخرین بروز رسانی این نرم افزار ، قابلیت استفاده از نقشه به صورت آفلاین پیشرفته تر شده و باگ های آن برطرف گردیده است.

برای فعال سازی ایئ قابلیت شما باید مکانی را که می خواهید نقشه ی آن را دریافت کنید مشخص نمایید و سپس اقدام به دانلود نقشه ی آن کنید تا در مواقعی که به اینترنت دسترسی ندارید بدون مشکل بتوانید از نقشه استفاده نمایید.

نکته:  نقشه های آنلاین فضای زیادی از گوشی را اشغال می کنند به همین دلیل بهتر از بر روی کارت حافظه ذخیره شوند.

نحوه ی روش دستیابی به نمای‌ خیابان

تقریبا می توان گفت از عرضه اولین نسخه Google map تا کنون قابلیت نمای خیابان وجود داشته است . برای این که از این قابلیت استفاده کنید انگشت خود را بر روی مکان مورد نظر نگه دارید و در قسمت پایین هنگام ظاهر شدن کارت بر روی آن کلیک کنید. حال بر روی عکسی از مکان مورد نظر خود در صفحه جدید کلیک نمایید.

Camp Co
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.