چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

اموزش فارسی اعداد در Word

در اینجا با انجام مراحل ذکر شده چگونگی حل مشکل تایپ اعداد فارسی در MS Word 2003 و MS Word 2007 و MS Word 2016 آموزش داده شده است.

– چگونگی حل مشکل تایپ اعداد فارسی در MS Word 2003 :

اگر هنوز از نسخه قدیمی ورد ( Word 2003 ) برای تایپ کردن نامه و نوشته های خود استفاده می کنید برای هماهنگ کردن اعداد با متن نوشته کافی است که از منوی Tools به قسمت Options بروید . در پنجره باز شده بر روی زبانه Complex Scripts کلیک نمایید . حالا همانگونه که در عکس زیر مشاهده می کنید ، در قسمت General و از کادر کشویی روبروی عبارت Numeral ، گزینه Context را انتخاب کنید. این کار باعث می شود تا اعداد در نوشته های شما با همان زبانی که تایپ کرده اید نشان داده شوند. هیچ تغییر دیگری لازم نیست. در تمام پنجره ها بر روی OK کلیک کنید تا به صفحه اصلی برگردید و از تایپ کردن اعداد فارسی خود در نوشته های فارسی خود به صورت خودکار و در نوشته های انگلیسی شما اعداد به همان صورت انگلیسی نمایش داده شوند لذت ببرید.

– چگونگی حل مشکل تایپ فارسی اعداد در MS Word 2007 و نسخه های جدیدتر :

در نسخه ۲۰۰۷ و بالاتر مانند ورد ۲۰۱۰ به خاطر تغییرات ظاهری و منوها شما باید راهی دیگر را برای تایپ فارسی اعداد در پیش بگیرید. برای این مسئله در ابتدا شما برروی File کلیک می کنید (در نسخه ۲۰۰۷ آرم MS) سپس بر روی  Word Options کنید.

بعد از انتخاب گزینه Word Options ، پنجره Word Options باز می شود، در این پنجره قسمت Advanced را انتخاب می کنید و سپس قسمت Show Document Content را پیدا می کنید. در این قسمت شما به دنبال عبارت Numeral بگردید، پس از پیدا کردن این عبارت مقدار آن را به Contex تغییر بدهید.

 چگونگی حل مشکل تایپ فارسی اعداد در MS Word 2016 و نسخه های جدیدتر :

در ابتدا نرم افزار مایکروسافت Word 2016 را باز کنید.

  • به سر برگ File مراجعه کنید.

.

آموزش فارسی کردن اعداد در Word

.

  • در مرحله بعد باید در پنجره باز شده بر روی گزینه Options کلیک کنید

 

آموزش فارسی کردن اعداد در Word

 

 

  • حالا صفحه جدیدی برایتان باز خواهد شد ، در قسمت چپ صفحه بر روی گزینه Advanced  کلیک کنید.
  • پس از انتخاب سربرگ Advanced وارد بخش Show Document content شده و حالت Numeral را بر روی گزینه Context  قرار دهید ؛ درست مانند تصویر زیر …

.

آموزش فارسی کردن اعداد در Word

 

  • اکنون تنها کافی است بر روی گزینه OK کلیک کرده تا تنظیمات داده شده به نرم افزار اعمال شود …

از این پس برای تایپ اعداد فارسی ، با قرار دادن زبان کیبورد بر روی Persian ، به راحتی میتوانید از اعداد با فونت فارسی در نوشته های خود استفاده کنید …