چگونه می توان در بازار بورس موفق شد

چگونه می توان در بازار بورس موفق شد

شما باید تلاش کنید تا یک سرمایه‌گذار موفق باشید؟ هیچ حقیقی در این مورد وجود ندارد. سرمایه گذارانی که در مورد “روده یا احساس” خود در مورد سهام یا دارایی قارچی دیگر خریداری یا فروش می کنند ، ممکن است بعضی اوقات مناسب باشند ، اما در بیشتر مواقع اشتباه می کنند.

حق داشتن به مناسبت ، استراتژی سرمایه گذاری سهام برنده نیست. مراحل موفقیت آمیز در سرمایه گذاری در بورس سهام بسیار ساده است – اجرای آن آسان نیست. دقیقاً همانطور که یک تیم فوتبال بدون استراتژی بازی زمینه را کسب نمی کند ، یک سرمایه‌گذار نباید بدون استراتژی وارد بازار شود.

برخی از اهداف مالی را تنظیم کنید و یک استراتژی را انتخاب کنید

این یک کلیشه است ، اما درست است – شما باید بدانید که کجا می روید ، بنابراین می‌دانید که هنگام رسیدن به آنجا هستید.

اهداف شما باید خاص و متمرکز باشند. به عنوان مثال با شرکت در کلاس‌های صفر تا صد بورس و این هدف که “من می خواهم در حدود 20 سال بازنشسته شوم و تخم مرغ خوبی و چربی لانه داشته باشم” هدف خوبی است.

این شماره ها ممکن است برای شما خاموش باشد و احتمالاً شما اهداف دیگری مانند صندوق کالج یا خرید خانه دارید. با این حال ، نکته این است که در صورت موفقیت آمیز ، باید روی اهداف خاص با مهلت های مشخص تمرکز کنید.

سه رویکرد سرمایه گذاری اساسی وجود دارد: ارزش ، رشد و ترکیب. دیگران را ذکر خواهید کرد ، اما این سه پایه و اساس همه دیگران هستند.

این شکل از سرمایه گذاری توسط بنیامین گراهام اختراع شد و پس از آن توسط وارن بافت ، رئیس افسانه ای برکشایر هاتاوی ، محبوب شد.

مشکل دشوار سرمایه گذاری در شناسایی و تجزیه و تحلیل نامزدها. سرمایه گذاری ارزش نیاز به غوطه وری عمیق در مالی شرکت دارد تا بداند ارزش واقعی یا ذاتی چیست و چرا این ارزش با قیمت سهام مغایرت دارد.

موفقیت در بورس

با این حال ، بازپرداخت می تواند قابل توجه باشد وقتی که بورس سهام را کشف کرد و قیمت آن را از نقط when پایین هنگام خرید به سطح بسیار دقیق تر پیشنهاد داد.برای سبدگردان بورس این ممکن است شما را مجبور به نگه داشتن سهام برای مدت طولانی کند و از شما بخواهد ارزیابی خود را بطور منظم به روز کنید.

رشد سرمایه گذاری

سرمایه گذاری رشد بخش سکسی بازار سهام است. این شامل یافتن شرکتهایی با پتانسیل رشد قوی در آینده است. شما می خواهید برای مدت کوتاهی از ستاره های تیراندازی که درخشش در بازار دارند جلوگیری کنید ، سپس ناپدید شوید. شما به دنبال شرکت های محکمی برای رشد مداوم هستید.

اگر بیش از حد روی سهام کلاه های کوچک که پتانسیل رشد سریع را دارند تمرکز کنید اما سرمایه گذاری برای رشد بلند مدت نیز خطر دارد.

سهام شما دارای کلاه های بزرگ است که در موقعیت های رشد قوی قرار دارند. 2 وظیفه شما این است که مواردی را پیدا کنید که مطابق با استراتژی ، اهداف و تحمل ریسک شما باشند.

تقریباً 70٪ از شرکتهای معامله شده دارای سهام بزرگ هستند. اینها نام خانوادگی مانند Coca-Cola و Google.2 است

سرمایه گذاری مخلوط

سرمایه گذاری ترکیبی – که به آن سرمایه گذاری متعادل نیز گفته می شود – ترکیبی از استراتژی های رشد و سرمایه گذاری ارزش است. با ترکیب این دو و تمرین تخصیص دارایی های خوب ، سرمایه گذاران در بورس سهام می توانند به هر دو بهترین ضربه بزنند .3. می توانید ترکیب را تنظیم کنید تا بازده بالقوه (و ریسک) را افزایش یا کاهش دهید تا متناسب با اهداف و بازه زمانی خاص شما باشد. البته ما به شما آموزش فارکس را هم پیشنهاد میکنیم

تحمل ریسک شخصی شما ماده مهمی در استراتژی سرمایه گذاری شما است. اگر در از دست دادن مقداری از سرمایه گذاری اصلی خود در جاده به بازده بیشتر راحت هستید ، می تواند ارزش بیشتری را برای کل دلارهای سرمایه گذاری خود در سهام بگذارد.

پارسا محمودنژاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.