چگونه می توان کانال تلگرام ساخت

چگونه می توان کانال تلگرام ساخت

 چگونه می توان کانال تلگرام ساخت

 آموزش ساخت کانال تلگرام Telegram Channel

با یکی دیگر از مقالات بخش آموزش با عنوان ” تلگرام خود را بروزرسانی کنید ، قابلیت ساخت کانال به اپلیکیشن اضافه شده است ” در خدمت شما هستم . شاید این عنوان کمی برای شما مبهم باشد ، ولی با توضیحاتی که در ادامه میدهم بیشتر با این قابلیت آشنا خواهید شد . تلگرام در نسخه جدی خود در منوی تنظیمات گزینه New Channel را اضافه کرده است .New Channel چیست و چه امکانی را در اختیار کاربران قرار میدهد ؟ هنگامی که شما کانالی ایجاد میکنید کاربران کانال شما قادر به ارسال هیچگونه پیام یا فایلی نبوده و فقط میتواند از مطالبی که توسط مدیران کانال به اشتراک گذاشته میشود بهره ببرند و آن را با دیگران به اشتراک بگذارند و همچنین هیچ محدویتی برای اضافه کردن کاربر به کانال وجود ندارد و شما میتواید از راه هایی که در ادامه توضییح داده میشود تمامی کاربران تلگرام را به کانال خود اضافه و برای آنها مطالب خود را ارسال کنید که این گزینه بسیار شبیه به پیج (Page) و فن پیج های فیس بوک و اینستاگرام و.. میباشد و از این قابلیت مدیران براحتی میتوانند مطالب خود را در یک محیط امن و بی تنش با کاربران خود به اشتراک بگذارند، کانال ها نیز میتوانند به حالت عمومی و خصوصی تعیین گردند تا عده خاص یا همه افراد بتوانند به آن ورود کنند. اجازه بدهید در ادامه روش فعال کردن یا بهتر است بگویم ساختن Channel را آموزش بدهم .

1. ابتدا وارد بازار شوید و نسخه جدید تلگرام را دانلود کنید تا قابلیت Channel به اپلیکیشن شما اضافه شود . سپس بر روی علامت سه خط (همبرگری) تب کرده و گزینه New Channel را انتخاب کنید .

1 تلگرام خود را بروزرسانی کنید قابلیت ساخت کانال به اپلیکیشن اضافه شده است

2. یک عنوان برای کانال در پنجره باز شده وارد کرده و بالای صفحه بر روی علامت تایید تب کنید .

2 تلگرام خود را بروزرسانی کنید قابلیت ساخت کانال به اپلیکیشن اضافه شده است

3. در قسمت بعدی تلگرام دو گزینه Public Channel و Private Channel به شما نشان میدهد که گزینه اول برای ساخت کانال عمومی و گزینه دوم برای ایجاد کانال خصوصی (مثل ساخت گروه تلگرام بدون امکان ارسال پست و نظر دادن) است.Public Channel زمانی کاربرد دارد که بخواهید گروه شما برای همه کاربران در دسترس باشد و تمامی کاربران تلگرام بتوانند به آن ورود و از آن بهره ببرند که در صورت انتخاب این گزینه کاربران میتوانند با تایپ نام کانال شما در قسمت Search تلگرام آن را بیابند.سعی کنید در قسمت Link هم عنوان گروهتان را تایپ کنید تا دسترسی به آن ساده تر شود .
دقت داشته باشید که با انتخاب  Private Channel  کانال شما به صورت خصوصی و برای عموم در دسترس نمی باشد تنها راه اضافه کردن افراد خارج از لیست مخاطبین  آدرسی باشد که در قسمت Link به شما از طرف تلگرام داده میشود.

 

3 تلگرام خود را بروزرسانی کنید قابلیت ساخت کانال به اپلیکیشن اضافه شده است

4. در پنجره بعدی با تب کردن بر روی مخاطبان می توانید کاربران مورد نظر را به گروهتان دعوت کنید .

4 تلگرام خود را بروزرسانی کنید قابلیت ساخت کانال به اپلیکیشن اضافه شده است

5 تلگرام خود را بروزرسانی کنید قابلیت ساخت کانال به اپلیکیشن اضافه شده است

موفق باشید.

Camp Co
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.