کارهایی که با گوشی موبایل می توانید انجام دهید

کارهایی که با گوشی موبایل می توانید انجام دهید

کارهایی که با گوشی موبایل می توانید انجام دهید

خواندن مطالب با صدای بلند

اگر دوست دارید چند لحظه ای سرتان را از گوشی بلند کنید و از خود تلفن همراهتان بخواهید تا متن یک پیامک و … را برایتان بخواهند در گوشی های آیفون مسیر Settings>>General>>Accessibility را طی کنید و سپس گزینه VoiceOver را فعال کنید. شما از این طریق همچنین می توانید سرعت قرائت متون مختلف را هم مشخص کنید.

بعد از فعال کردن قابلیت یاد شده کارهای جالب دیگری هم می توانید بکنید. مثلا در زمان اجرای برنامه نقشه شاهد قرائت مسیر مورد نظر خواهید بود. همچنین اگر دوربین گوشی را روشن کنید به شما گفته می شود که چند نفر داخل کارد هستند. همچنین بعد از عکاسی شرحی فنی در مورد آن قرائت می شود. همچنین می توانید یادداشت های خود را بر روی صفحه با دست بنویسید و شاهد ترجمه آنها به متنی برای ایمیل شدن یا … باشید.

 

اما در گوشی های اندرویدی باید مسیر Settings>>Accessibility را طی کرده و گزینه TalkBack را فعال کنید. اگر این گزینه فعال نبود می‌توانید برنامه مربوطه را از فروشگاه همراه شرکت گوگل دانلود کنید. بعد از فعال کردن گزینه یاد شده تلفن همراه شما هرآنچه را که بر روی صفحه لمس کنید خواهد خواند. برای تنظیم این قابلیت هم مسیر Settings>>Accessibility را انتخاب کرده و بر روی Text-to-Speech ضربه بزنید. سپس می توانید صدا و سرعت قرائت متون را تنظیم کنید.

سپس به بخش تنظیمات یا setting بروید و حالت Hands-free را فعال کنید. با این کار نام فردی که تماس گرفته یا پیامک ارسال می‌کند برای شما خوانده می‌شود.

 

تنظیم الگوهای متفاوت ویبره یا لرزش گوشی

شما احتمالا از اینکه می توانید برای هر فرد در فهرست تماستان یک زنگ تلفن خاص اختصاص دهید، مطلع هستید. اما اگر گوشیتان در حالت لرزش یا ویبره باشد این کار کمک چندانی نمی کند. خوشبختانه در گوشی های هوشمند برای طراحی الگوهای متنوع ویبره هم راه حل هایی در نظر گرفته شده است.

در گوشی های آیفون باید مسیر Settings>>Sounds>>Ringtone>>Vibration را طی کنید. سپس بر روی گزینه الگوها  یا pattern ضربه بزنید تا الگوی مورد نظرتان را ضبط کنید. به جای این کار می توانید به فهرست تماسهایتان بروید و با انتخاب گزینه ویرایش یا ادیت قابلیت ویبره مورد نظر را برای هر فرد در فهرست تماس برگزینید.

در گوشی‌های اندرویدی، باید به بخش تماس ها یا Contacts رفته و بر روی یکی از افراد فهرست تماس ضربه بزنید. در بخش Vibration Pattern، گزینه Default را انتخاب و یک الگوی پیش فرض را برگزینید. یا برروی دکمه Create ضربه زده و سپس نمایشگر را لمس کنید تا الگوی خودتان را ایجاد کنید. اگر سیستم عامل اندروید شما فاقد این قابلیت است می توانید از برنامه های همراهی مانند Vybe هم استفاده کنید.

 

استفاده از فلاش دوربین برای اطلاع رسانی

دوست دارید در زمان دریافت پیامک یا دیگر رویدادها به جای لرزش گوشی روش دیگری را انتخاب کنید. اگرروشن شدن فلاش دوربین گوشی برای این کار نظرتان را جلب می کند در آیفون به settings>>General>> Accessibility رفته و قابلیت LED Flash for Alerts را فعال کنید. حال هر رویدادی بر روی گوشی شما رخ دهد فلاش دوربینتان روشن می شود.

در گوشی های اندرویدی مسیر Settings>>Accessibility را طی کرده و Flash notification را فعال کنید. اگر هم در آندروید شما چنین امکاناتی موجود نبود می توانید از برنامه های همراهی مانند Flash Notification 2 استفاده کنید. البته بهتر است در اماکنی مثل سینما این قابلیت را غیرفعال کنید.

 

راه‌هایی بهتر برای عکاسی

لمس نمایشگر با انگشت برای عکاسی ایده خوبی است، اما گاهی اوقات عکس هایی که به این شکل تهیه می شوند لرزان از آب درمی‌آیند. برای حل این مشکل می توانید در گوشی آیفون دوربین را در حالت landscape نگهداشته و دکمه افزایش صدا را فشار دهید.

در گوشی های آندرویدی برنامه دوربین را باز کنید و کنار صفحه را لمس کنید تا تنظیمات را ببینید. به پایین این بخش بروید تا Voice control را دیده و آن را فعال کنید. حالا می توانید با استفاده از فرامین مختلف عکاسی کنید. این فرامین عبارتند از Capture، Shoot، Smile و Cheese. البته در گوشی های آندرویدی برنامه های  همراه جایگزین مانند Say Cheese هم در دسترس هستند.

 

در آن واحد چندین عکس بگیرید

اگر قصد دارید از یک شی متحرک  یا فردی پرتحرک عکاسی کنید بهتر است در گوشی های آیفون (iPhone 5s/5c) برنامه دوربین را باز کرده و دکمه shutter release را لمس کرده و نگهدارید. به جای این کار می توانید دکمه بلند کردن صدا را لمس کرده و بفشارید. بعد از این کار دوربین پشت سر هم از سوژه عکاسی می‌کند. برای متوقف شدن فرایند عکاسی کافی است دکمه صدا را راها کنید. آیفون می تواند در هر ثانیه حداکثر 10 عکس بگیرد. آیفون خود این عکس ها را دسته بندی می کند تا کاربر به سادگی بتواند آنها را بیابد.

در گوشی های آندرویدی هم باید برنامه دوربین را باز کنید و با لمس کناره نمایشگر به بخش تنظیمات بروید. سپس Burst Shot را فعال کنید. دکمه shutter release را لمس کرده و نگهدارید و سپس دوربین تا زمانی که دکمه را رها کنید از سوژه عکاسی می کند. این عکس ها هم در داخل گالری گوشی گروه بندی می شوند.

اگر گوشی اندرویدی شما از این قابلیت برخوردار نبود می توانید برنامه های ثالث مانند Snap Camera HDR را بر روی گوشی خود نصب نمایید. البته با ارتقای سیستم عامل گوشی به نسخه 4.4 آندروید هم مشکل مذکور برطرف می‌شود.

 

قطع خودکار موسیقی

بسیاری از مردم از گوشی های همراه برای پخش موسیقی استفاده می کنند، اما اگر این کار برای مدت طولانی انجام شود، عمر باتری گوشی به سرعت به پایان می رسد. لذا برای قطع خودکار موسیقی در گوشی آیفون برنامه ساعت را فعال کرده و تایمر و سپس When Timer Ends را انتخاب کنید. از همین بخش به پایین نمایشگر رفته و گزینه Stop Playing. را انتخاب کنید.

در گوشی های آندرویدی music player را باز کرده و به بخش تنظیمات بروید. گزینه Music auto off را پیدا کرده و آن را بر روی مدت زمان مورد نظر تنظیم کنید. البته برای این کار برنامه های ثالثی مانند Sleep Timer هم در دسترس است.

موفق باشید.

Camp Co
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.