افزایش سرعت سایت در پرتال نیوک لرن

افزایش سرعت نیوک

افزایش سرعت سایت در پرتال نیوک لرن

آموزش کامل و تضمینی افزایش امنیت JomLa
آموزش کامل و تضمینی افزایش امنیت JomLa

روش های افزایش سرعت سایت در پرتال نیوک لرن

افزایش سرعت و امنیت یکی از اهداف هر مدیر سایت فعال است . چراکه وی درصدد بالا بردن بهره وری سایت خود است .

در پرتال نیوک لرن یکی از بازه تغییراتی که داشتیم مربوط به امنیت و سرعت پرتال بوده است . تا آنجا که در هر نسخه سعی کردیم از فشار هسته و کوئری های اضافه پرهیز کنیم و هسته را سبک تر منتشر کنیم .

در این راستا هر مدیر سایتی که از پرتال نیوک لرن استفاده می کند یکسری ابزارهایی برای بالا بردن سرعت و امنیت سایت خود دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم .

برای بالا بردن سرعت سایت خود , شما دو بخش انتخاب دارید , اول انتخاب های سخت افزاری و بخش دوم انتخاب های نرم افزاری . در بخش اول که مربوط به میزبان سایت شما است , ما پیشنهاد می کنیم که از سرورهایی استفاده کنید که خود شما از سرعت سایت اصلی آن ها راضی هستید . و در مرحله بعد با جستجو در گوگل سایت های موجود بر روی یک سرور را مشاهده کنید . گرچه اگر سایت شما از بازدیدکننده بالایی سود می برد , بهتر است از سرویس های VDS استفاده کنید ( نوع بهینه VPS) . این سرویس های اختصاصی به شما فضا و منابع نسبتا بالایی در اختیار شما قرار میدهند که فقط شما به آن دسترسی دارید .

بخش نرم افزاری

در این بخش , ما در پرتال نیوک لرن سیستمی تعبیه کردیم به نام کش , یا همان ذخیره سازی که منطبق بر قالب سایت نوشته ایم , تا قدرت موتور قالب را افزایش دهد .

لازم به ذکر است که این سیستم به صورت پیش فرض غیرفعال است و برای فعال کردن آن شما می بایست در بخش مدیریت سایت خود , تنظیمات سایت , سیستم کش را روشن کنید .

نکته ای که در این مورد قابل بحث است , روش کار سیستم ذخیره سازی ( کش ) و قدرت آن است .

کافی است شما مکانیستم لود صفحات سایت خود را بدانید , آنگاه به اهمیت این سیستم پی می برید .

برای بارگذاری یک صفحه : ابتدا فرامین درخواستی به سرور ارسال می شود و سپس سرور با رابط کامپایل خود می تواند دستورهای html و php را بخواند و آن را نشان دهد . بحث زمانی است که بخواهد از دیتابیس اطلاعات بگیرید . آنگاه باید برای هر گونه اطلاعات یک بار به دیتابیس کانکت شود و از جدول مورد نظر اطلاعات خود را اخذ کند .

اگر دقت کنید در پایین سایت شما نوشته شده است که تعداد ارتباط : 160 , این عدد تعداد کوئری هایی است که در آن صفحه به دیتابیس زده شده است .

نحوه عملکرد سیستم ذخیره سازی و فواید آن

حالا که متوجه تعداد ارتباط با بانک اطلاعاتی شدید , پس به راحتی این را هم می دانید که صفحات html به صورت لود می شوند و دلیل آن هم عدم نیاز به بانک اطلاعاتی است . خوب فرض کنید یک سیستم ذخیره سازی دقیقا سایت پویای شما را به صفحات ثابت بدون نیاز به بانک اطلاعاتی کند . که تنها فعالیت سرور خواندن این صفحات html ذخیره شده باشد .
مشخصا سرعت سایت شما چندین برابر می شود

تفاوت سیستم ذخیره سازی نیوک لرن با دیگر هم نوع های خود

سیستم ذخیره سازی در پرتال نیوک لرن همانطور که در بالاتر اشاره شد , بر اساس و منطبق بر کلاس موتور قالب نوشته شده است . به صورتی که قادر است یک به یک عناصر صفحه شما را به صورت جداگانه ذخیره کند . به عنوان مثال
story_23.html این مربوط به خبر 23 است که در صفحه اول شما قرار گرفته است و یا block_mnu.hmtl و این مربوط به بلوک منو شما است .
خوب می بینید که این یک سود و فایده است . چرا که شما برفرض در سایتی می توانید همه عناصر را ذخیره کنید و یا یک بخش از آن را مستثنی کنید , مثلا بخش هیدر ذخیره نشود .
لازم به ذکر است که شما می توانید میزان استفاده از فایل های ذخیره شده به جای ارتباط با دیتابیس را تعیین کنید .

زمان ماندگاری کش چیست و چه میزان برای سایت ما مناسب است
در بخش مدیریت – تنظیمات یک ورودی وجود دارد که از شما میزان عمر فایل های ذخیره شده را می خواهد که به صورت پیش فرض بر روی 120 ثانیه تنظیم شده است . 120 میزانی کم برای سایت های بسیار پویا مانند نیوک لرن است . اگر سایت شما تغییرات چندانی در طول روز ندارد بهتر است این میزان را تا 600 یا حتی 900 افزایش دهید .
هر چقدر این میزان را بالا ببرید سرعت سایت شما در مدت زمان بیشتر بالا خواهد بود و برعکس آن پویایی خود را از دست می دهد .

در آخر : سیستم ذخیره سازی در پرتال نیوک لرن به گونه نوشته شده است که قادر به درک متغیرها و پویایی آن ها باشد و اگر بخشی به عنوان نمایش آخرین های تالار گفتگو داشته باشید به خوبی آن را درک کرده و اقدام به ذخیره آن نخواهد کرد .

________________________________________________________________________________

Copy Right  هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع از لحاظ شرعی حرام  و خلاف قوانین است.  لطفا در صورت استفاده از مطالب منبع را ذکر کنید.

NetFixed Forum  در صورت داشتن سوال و یا مشکل پیرامون این مطلب، در انجمن دانش کمپ مطرح کنید.

Password  پسورد فایل های سایت : daneshcamp.ir

Home  منبع : وب سایت دانش کمپ

Camp Co
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.