کسب درآمد اینترنتی ؛ از دروغ تا واقعیت

Make-a-money-daneshcamp-com

سیر تا پیاز کسب درآمد از اینترنت

شاید شما هم با تبلیغات پر زرق و برق و متنوعی مواجه شده اید که محتوای همه‌ی آنها این است : کسب درآمد ! تبلیغاتی که عناوین آنها بسیاری از دوستان یا حتی خود شما را اغوا کرده باشد. “کسب درآمد میلیونی در یک روز” ، “ در شش ماه میلیاردر شوید” ، “درآمد روزانه یک میلیون تومان در خانه” ، ” پول و پارو در ده قدم” و .. .

ما می‌خواهیم در دانش کمپ پیچ و مهره‌ی همه‌ی این تبلیغات را برای شما باز کنیم و بررسی کنیم در این دنیای کسب درآمد اینترنتی چه خبر است. با ما همراه باشید در بخش اول این بررسی .

کسب درآمد از اینترنت ؛ یک واقعیتِ تحریف شده

روش‌های بیشماری برای داشتن یک درآمد در دنیا و در ایران وجود دارد. روش‌های سنتی که اغلب ما با آن ها آشنایی داریم، و روش‌های مدرن که امروزه جای خود را در دنیای کسب و کار به خوبی پیدا کرده‌اند. ما در این‌جا می‌خواهیم به دو سوال اساسی پاسخ دهیم : آیا اصولاً امکان کسب درآمد از اینترنت وجود دارد؟ و اگر وجود دارد، چه روش‌هایی در دنیا و در ایران هستند که می‌توان با استفاده از اینترنت به درآمد رسید؟

این یه پست مهمه » موفقیت در بورس

پیش از پاسخگویی به این سؤالات و سؤالات مشابه دیگر، باید بگوییم اینترنت بزرگ‌ترین و پرقدرت‌ترین ابزار در همه‌ی جنبه‌های زندگی امروز ماست. تفاوتی نمی‌کند شما در کدام کشور یا کدام شهر باشید، مستیم یا غیرمستقیم اینترنت در تک تک انتخاب‌ها و رفتارهای شما مؤثر است. این یک اصل غیرقابل انکار است. البته این تأثیر در کشورهای مختلف و شهرهای مختلف متفاوت است. حتی ممکن است میزان بهره‌مندی شما از اینترنت خیلی بیشتر از دوستانتان باشد. اما کلیت این اصل همیشه پابرجاست که ما امروزه اغلب کارهایمان را با اینترنت انجام می‌دهیم و روز به روز به این استفاده افزوده می‌شود و چه بسا در آینده‌ای نه چندان دور همه‌ی جنبه‌های زندگی ما را در بر بگیرد.

روش های کسب درآمد از اینترنت

موضوعی که در این مقاله برای ما مهم است، این است که سوای همه ی استفاده‌هایی که از اینترنت داریم، آیا امکان کسب درآمد از اینترنت هم وجود دارد یا خیر؟ در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.

آیا امکان کسب درآمد از اینترنت وجود دارد؟

شاید ابتدایی‌ترین سوال همین باشد. اصولا امکان داشتن یک درآمد از اینترنت وجود دارد یا خیر؟

باید بگوییم بله. این امکان وجود دارد . امروزه بسیاری از مردم درآمدشان را از اینترنت به دست می‌آورند. این اتفاق موضوعی عجیب و غریب نیست و خود شما هم بسیار از روش‌های کسب درآمد اینترنتی را می‌شناسید. روش‌هایی که هرکدام ویژگی خاصی دارند . برخی از آن‌ها پشتوانه‌ای بیرون از اینترنت دارند و در دنیای فیزیکی بنا شده اند و برخی دیگر کاملا اینترنتی هستند. بعضی از روش ها نیاز به سرمایه های زیادی دارند و بعضی دیگر سرمایه‌ی ناچیزی می‌خواهند . روش‌هایی هستند که بر پایه‌ی فروش و بازاریابی بنا شده‌اند و در سمتی دیگر روش‌هایی که هیچ نیازی به فعالیت‌های این‌چنینی ندارند. حتی درآمد آن‌ها نیز متفاوت است و می‌تواند کم یا زیاد باشد.

ما اینجا می‌خواهیم همه‌ی روش‌های کسب درآمد اینترنتی را بررسی کنیم و ببینیم چه روش‌هایی واقعن برای داشتن یک درآمد از اینترنت وجود دارد و مهم تر این که چه مقدار می‌توان درآمد داشت از این روش ها ؟

دسته‌بندی‌های مختلفی می‌توان برای روش‌های کسب درآمد اینترنتی داشت. ما این‌جا میزان اتکای به اینترنت را ملاک قرار می‌دهیم و در سه بخش زیر آن ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  • روش‌های کسب درآمد با اتکای پایین به اینترنت
  • روش‌های کسب درآمد با اتکای بالا به اینترنت
  • روش‌های کسب درآمد کاملا اینترنتی

1- روش‌های کسب درآمد با اتکای پایین به اینترنت

اولین بخش از روش‌های کسب درآمد اینترنتی، معرفی روش‌هایی ست که هرچند از اینترنت بهره می برند، ولی این استفاده پایین است. در این روش‌ها بخش اصلی کسب و کار در بیرون از فضای اینترنت و در دنیای فیزیکی اتفاق می‌افتد و اینترنت تنها برای پشتیبانی یا کمک استفاده می‌شود.

این‌ها همان مشاغلی هستند که شما آشنایی بیشتری با آن‌ها دارید. مانند فروشگاه‌های لباسی که با آمدن تلگرام و اینستاگرام این فرصت را یافتند که بخشی از بازاریابی و تبلیغ خود را در بستر این دو شبکه‌ی اجتماعی گسترش دهند. در واقع اینترنت پایه و بنیان این کسب و کارها نیست و حتی با نبودن اینترنت نیز هم‌چنان به کار خود ادامه می‌دهند. مشاغلی که در فضای فیزیکی بنا شده‌اند و با نبودن اینترنت اختلال جدی در روند درآمدی آن‌ها ایجاد نمی‌شود.

کارگاه های تولیدی، شرکت های چاپ، مؤسسات آموزشی و … همه از این دست مشاغل هستند که خارج از فضای اینترنت هم به فعالیت خود مشغول هستند و از اینترنت تنها برای کمک گرفتن در فعالیت‌های بازاریابی و فروش خود بهره می‌گیرند.

2- روش‌های کسب درآمد با اتکای بالا به اینترنت

بخش دوم ، کسب و کارهایی هستند که پایه‌ی اصلی و بنیان‌شان بر اینترنت و فضای مجازی‌ست . هرچند در دنیای فیزیکی هم فعالیت دارند. در این نوع مشاغل بدون اینترنت امکان ادامه‌ی فعالیت ممکن نیست .

از نمونه‌های بارز این دست مشاغل که روز به روز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود، می‌توان به علی بابا و آمازون به عنوان یک فروشگاه اینترنتی بزرگ و جهانی اشاره کرد.دیجی کالا نمونه‌ی داخلی آن‌هاست. اوبر به عنوان یک سرویس تاکسی اینترنتی که در سطح جهانی فعالیت دارد مثال دیگری‌ست. اسنپ، تپ‌سی و …همه و همه کسب و کارهایی هستنند که به عنوان کسب و کار اینترنتی شناخته می‌شوند اما پایه و اساس آن ها در بیرون از اینترنت استوار است.

تولید، انبارها، فروشگاه ها ، کارکنان، دفاتر و .. در دنیای فیزیکی مستقر و فعال هستند و اینترنت بستری‌ست که این زنجیره را به مشتری متصل می‌کند. بر خلاف دسته ی اول ، بدون اینترنت هیچ امکانی برای فعالیت این بخش از کسب و کارها وجود دارد. امروزه استارتاپ های بسیاری را می‌بینید که ایده‌ی اصلی آنها اتصال مشاغل فیزیکی به اینترنت است و در واقع اینترنت سهم بزرگی در این دست کسب و کارها ایفا می‌کند.

3- روش‌های کسب درآمد کاملاً اینترنتی

در بخش سوم این دسته بندی، کسب و کارهایی وجود دارند که تماماً بر پایه‌ی اینترنت قرار دارند. این دست مشاغل هیچ ارتباط قابل توجهی با محیط فیزیکی کسب و کار ندارند و همه‌ی ارکان آن در اینترنت بنا شده است.

اگر بخواهیم مثالی از این روش کسب درآمد بزنیم، می‌توانیم سایت های تبلیغاتی یا کسب و کارهای مربوط به طراحی وب سایت و برنامه نویسی اشاره کنیم. این ها تماماً بر اساس دنیای مجازی و اینترنت بنا شده اند و محصول آن ها نیز در اینترنت و فضای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از سایت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کند و به معرفی و آموزش دقیق تمام روش‌های کسب درآمد که کاملاً مبتنی بر اینترنت هستند سایت IXONEY ست که به عنوان یک سایت مرجع که از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌کند، می‌توانید برای آشنایی با این روش‌ها از آن استفاده کنید.

چگونه می‌توان از اینترنت درآمد داشت؟

حال این سؤال مطرح می‌شود که چطور می‌شود با استفاده از اینترنت درآمد داشت. ما چه کسب و کار فیزیکی داشته باشیم، چه نداشته باشیم، می‌توانیم از اینترنت به عنوان یک ابزار مهم و قدرتمند برای داشتن یک درآمد استفاده کنیم.

روش های کسب درآمد از اینترنت

این کار مستلزم آن است ما ابزارها و بسترهای اینترنتی را به خوبی بشناسیم و یاد بگیریم که از هر کدام در چه زمینه‌ای می‌توان استفاده کرد.

ما در ادامه‌ی این مقاله ابزارهای مهم و پرکاربرد دنیای اینترنت را برای راه اندازی یا تقویت یک کسب و کار به شما معرفی خواهیم کرد و به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می‌توانید با دانستن چند نکته‌ی ساده به درآمد دلخواه خود دست یابید و کسب و کارتان را متحول کنید.

نتیجه گیری :

تا اینجا فهمیدیم که اینترنت چه نقشی در کسب و کارها می‌تواند داشته باشد و به طور کلی چه روش‌هایی برای کسب درآمد در اینترنت وجود دارد . این دسته بندی تنها میزان اتکای مشاغل به اینترنت را در نظر داشت و از این حیث دیدیم که کسب درآمد از اینترنت موضوعی غریب و خارج از واقعیت نیست. چیزی که باید بدانیم این است که تیترهای دروغ و درآمدهای میلیونی و امثالهم ترفندهایی ست که برای خالی کردن جیب شما استفاده می‌شود و رسیدن به درآمدهای بالا مستلزم تخصص و دانش و گذشت زمان کافی ست.

ما در بخش بعدی این مقاله چند روش ویژه برای داشتن درآمد یا افزایش درآمد در اینترنت معرفی می‌کنیم و میزان درآمدی هم که می‌توانید توقع داشته باشید را خواهیم گفت . همچنین سرویس‌ها و شرکت ها و مؤسساتی را معرفی خواهیم کرد می‌توانند برای رسیدن به آن درآمد به شما کمک کنند .

پس فریب تیترهای پر زرق و برق را نخورید و بدون تحقیق و دانش هیچ روشی را برای کسب درآمد از اینترنت انتخاب نکنید . زیرا علاوه بر گرفتار شدن در دام کلاهبرداران و پرداخت هزینه‌های بعضاً گزاف ، گاه خسارات جبران ناپذیری را با استفاده از بدافزارها و نرم افزارهای مخرب پیشنهادی برای کسب درآمد کذایی خواهید خورد .

نظر شما چیست؟ یک سایت بی نام و نشان و یک کانال تلگرامی یا یک اکانت اینستاگرامی چقدر برای شما قابل اعتماد است ؟ آیا شما از مالباختگان و قربانیان تبلیغات گسترده ی این موضوعات نیستید ؟ مقالات بعدی ما را حتماً بخوانید. روش های مطمئن و ویژه ای را به شما معرفی خواهیم کرد .

به اشتراک بگذارید:

Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
۲۰ دیدگاه
آبان 7, 1398

یه روش خوب برای کسب درآمد بگید

در ادامه ی این مقاله روش هایی رو معرفی می کنیم

آبان 7, 1398

جایی نیست اموزش بدن درست حسابی؟ اینترنت که پر اط تبلیغه. ادم نمیدونه کدومش راسته کدوم دروغ

در ادامه ی این مقاله روش هایی رو معرفی می کنیم و منابع رو هم میگیم که بتونید استفاده کنید.

آبان 7, 1398

چجوری از اینستاگرام پول درمیارن؟

اینستاگرام هم یکی از ابزارهای اینترنتیه که میشه ازش درآمد داشت. ما در ادامه ی این مقاله به صورت مختصر توضیح میدیم این مساله رو. و بعد در یک مقاله ی اختصاصی به شما آموزش میدیم که چطور از اینستاگرام درامد داشته باشید.

آبان 7, 1398

به هر حال کسانی هستن که دارن از اینترنت پول به دست میارن. میشه درباره بیت کوین توضیح کامل بدید؟

در ادامه ی این مقاله به صورت مختصر بعضی از روش هایی که مبتنی بر ارزهای دیجیتال و بیت کوین هستن رو معرفی می کنیم. یک آموزش اختصاصی هم برای داشتن درآمد در این حوزه در حال آماده شدن هست

آبان 7, 1398

دیجی کالا و اسنپ که کپی برداریه. تازه تپ سی از اسنپ کپی کرده 😅 یه

بله. بسیاری از کسب و کارهایی که در ایران به عنوان ایده مطرح میشن، در واقع کپی برداری از ایده های جهانی یا کشورهای دیگه ست. البته این لزومن چیز بدی نیست و مهم خوب پیاده کردن اون ایده ست. هرچند نیاز داریم که ایده های خلاقانه و منحصر به فردی رو داشته باشیم.

آبان 7, 1398

میشه از این راه درآمد داشت؟

آبان 7, 1398

با گوشی میشه درآمد داشت ؟

بله. بعضی از روش های کسب درآمد با استفاده از گوشی ه. مقاله های بعدی بیشتر صحبت می کنیم در موردش

آبان 8, 1398

یه روش مطمئن میگید که بشه باهاش درآمد داشت؟

فروردین 30, 1399

Thank you for your good earnings training

فروردین 30, 1399

you have good earnings training
Thank you

فروردین 30, 1399

You’ve shown everyone the great truth about making money online

فروردین 31, 1399

you are honest and i use your article always

اردیبهشت 9, 1399

ممنون از آموزش های بسیار خوب و کاربردیتون

واقعا دستتون درد نکنه

اردیبهشت 16, 1399

I made the best money from your training

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سریال نامبر بازی Empire Earth
بازی

سریال نامبر بازی Empire Earth

سریال نامبر بازی Empire Earth نگارش Vahid.SayeR   سلام خدمت همه عزیزن در این پست سریال های بازی Empires: Dawn of The Modern World رو براتون میزارم.

برنامه کرک ویندوز 8 و 8.1
ویندوز

برنامه کرک ویندوز 8 و 8.1

 برنامه کرک ویندوز 8 و 8.1 نگارش hesesard پس از نصب ویندوز 8، مایکروسافت به مدت 30 روز به شما فرصت می دهد تا از ویندوز

سرعت کوشی
موبایل

ترفندی برای بازگرداندن سرعت گوشی

ترفندی برای بازگرداندن سرعت گوشی   چگونه سرعت گوشیمان را برگردانیم؟ همه چیز بسیار طبیعی رخ می‏دهد؛ گوشی تلفن‏ همراه پس از خرید بسیار خوب