چطور در بورس سهام خود را تحلیل تکنیکال کنیم؟

چطور در بورس سهام خود را تحلیل تکنیکال کنیم؟

تجزیه و تحلیل سهام روشی است که توسط یک معامله گر یا سرمایه گذار برای بررسی و ارزیابی بورس بکار رفته است. سپس از آن برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد خرید استفاده می شود.

هیچ کس از شما نمی خواهد که خود پزشک یا وکیل خود شوید ، پس چرا کسی باید از شما بخواهد که خودتان تحلیلگر سهام خود شوید؟ بعضی از افراد دوست دارند آشپزی را صرفاً بخاطر اینکه از انجام این کار لذت می برند، انجام دهند. به همین ترتیب، افرادی مانند وارن بافت وجود دارند که از روند سرمایه گذاری لذت می برند.

سهام بورس
چطور در بورس تحلیل کنیم؟


بنابراین ، اگر شما یک سرمایه‌گذار هستید که دوست دارد به خود اعتماد کند، پس باید فکر کنید که خودتان تحلیلگر سهام خود باشید. با داشتن یک سؤال بزرگ که درباره برخی از تحلیلگران درمورد اعتبار آنها آویزان است، همیشه بهتر است که طناب ها را خودتان یاد بگیرید. در ادامه بخوانید تا بدانید که چگونه شما حتی می توانید در خانه مانند یک تحلیلگر فکر کنید.

پیشگویی های کلیدی

وال استریت غالباً برای ارزیابی سهام و تعیین قیمت هدف آنها، بر اساس ارزیابی های مالی شرکتها بر اساس داده های مالی شرکتها تکیه می کند.
سرمایه گذاران انفرادی نیز می توانند از همان نوع تحلیل بنیادی برای شناسایی سهام احتمالی کم ارزش و تعیین اهداف قیمت استفاده کنند.
در اینجا ، ما به برخی از اصول اولیه برای تحقیق در مورد سهام و شروع به انجام تجزیه و تحلیل خودتان می پردازیم.
تجزیه و تحلیل سهام فرایندی است
مهم نیست که آیا شما یک سرمایه گذار هستید که به دنبال رشد یا ارزش هستید ، اولین قدم در فکر کردن مانند یک تحلیلگر ، رشد ذهن مشروعیت است. شما باید دریابید که با چه قیمتی بخرید یا بفروشید. تحلیلگران معمولاً روی یک صنعت یا بخش خاص تمرکز می کنند. در این بخش خاص ، آنها روی شرکتهای منتخب تمرکز می کنند. هدف یک تحلیلگر بررسی دقیق شرکتهای موجود در لیست آنها است. آنها این کار را با تجزیه و تحلیل صورت های مالی و سایر اطلاعات موجود در مورد شرکت انجام می دهند. برای بررسی دقیق این واقعیتها ، تحلیلگران همچنین امور مربوط به تأمین کنندگان شرکت ، مشتریان و رقبا را بررسی می کنند. برخی از تحلیلگران همچنین به منظور دستیابی به درک دست اول از عملکرد شرکت ، از این شرکت بازدید می کنند و با مدیریت آن در تعامل هستند. به تدریج ، تحلیلگران حرفه ای تمام نقاط را به دست می آورند تا تصویر کاملی کسب کنند. (بیشتر بخوانید : تحلیل تکنیکال وحافظ)


قبل از انجام هرگونه سرمایه گذاری ، باید تحقیقات خود را انجام دهید. همیشه بهتر است چندین سهام در همان صنعت تحقیق شود ، بنابراین شما یک تحلیل مقایسه ای دارید. دسترسی به اطلاعات معمولاً مسئله ای نیست. بزرگترین محدودیت برای تبدیل شدن به تحلیلگر سهام شما ، زمان است. سرمایه گذاران خرده فروشی که کارهای بسیاری دیگر برای انجام آن دارند ممکن است نتوانند به اندازه تحلیلگران امنیتی حرفه ای وقت اختصاص دهند. با این وجود ، مطمئناً در ابتدا می توانید فقط یک یا دو بنگاه شرکت کنید تا آزمایش کنید که چقدر خوب می توانید آنها را تجزیه و تحلیل کنید. این به شما در درک روند کمک می کند. با تجربه و زمان بیشتر می توانید به فکر قرار دادن سهام بیشتر در زیر لنز خود باشید.

بهترین کار برای شروع از جایی که هستید

جستجوی گزارش های تحلیلگر بهترین راه برای شروع تحلیل خود است. به این ترتیب ، با قطع کارهای اولیه کوتاه مدت زیادی صرفه جویی می کنید. لازم نیست کورکورانه پیروی از فروش یا خرید توصیه هایی را که تحلیلگران انجام می دهند ، بخواهید ، اما می توانید گزارش های تحقیقاتی آنها را بخوانید تا یک مرور سریع درباره شرکت از جمله نقاط قوت و ضعف آن ، رقبای اصلی ، چشم انداز صنعت و چشم انداز آینده داشته باشید. گزارش های تحلیلگران پر از اطلاعات است و خواندن گزارش ها توسط تحلیلگران مختلف به طور همزمان به شما در شناسایی موضوع مشترک کمک می کند. نظرات ممکن است متفاوت باشد ، اما حقایق اساسی در همه گزارش ها متداول است.

علاوه بر این ، می توانید به پیش بینی درآمدهای تحلیلگران مختلف، که در نهایت توصیه های خرید یا فروش آنها را تعیین می کنید ، نگاهی دقیق تر بیندازید. تحلیلگران مختلف ممکن است قیمت های متفاوتی را برای همان سهام تعیین کنند. همیشه در هنگام خواندن گزارش های تحلیلگران به دنبال دلایل باشید. با توجه به همان اطلاعات ، نظر شما در مورد سهام موجود چگونه بود؟ سرنخ نداره؟ سپس به مرحله بعدی بروید.

تحلیل سهم در بورس
چطور سهم هارو تحلیل کنم

این مقاله مهمه : تحلیل تکنیکال وبملت

چه چیزی را تجزیه و تحلیل کنیم

برای رسیدن به نتیجه گیری قابل اعتماد خود در مورد سهام ، باید مراحل مختلفی را که در تجزیه و تحلیل سهام وجود دارد ، درک کنید. برخی از تحلیلگران از یک استراتژی بالا به پایین شروع می کنند ، از یک صنعت شروع می کنند و سپس یک شرکت برنده را پیدا می کنند ، در حالی که برخی دیگر رویکردی از پایین به بالا را دنبال می کنند ، از یک شرکت خاص شروع می کنند و سپس درباره چشم انداز صنعت می آموزند. شما می توانید سفارش خود را بسازید ، اما کل روند باید یکنواخت جریان یابد. هر فرآیند تجزیه و تحلیل سهام شامل مراحل زیر است.

تجزیه و تحلیل صنعت

تقریباً برای هر صنعتی منابع اطلاعاتی در دسترس عموم وجود دارد. غالباً ، گزارش سالانه یک شرکت ، به همراه چشم انداز رشد آینده در آینده ، به اندازه کافی خوب از صنعت می پردازد. گزارش های سالانه همچنین در مورد رقبای اصلی و جزئی در یک صنعت خاص به ما می گوید. همزمان با خواندن گزارش های سالانه دو یا سه شرکت ، باید تصویر واضح تری ارائه داد. همچنین می توانید برای نظارت بر آخرین اتفاقات صنعت، در مجلات و وب سایتهایی که از یک صنعت خاص پذیرایی می کنند مشترک شوید.

تجزیه و تحلیل مدل کسب و کار

شما باید روی نقاط قوت و ضعف یک شرکت متمرکز شوید. در یک صنعت ضعیف و یک شرکت ضعیف در یک صنعت قدرتمند می توان یک شرکت قوی تشکیل داد. نقاط قوت یک شرکت غالباً در مواردی مانند هویت نام تجاری منحصر به فرد ، محصولات ، مشتریان و تأمین کنندگان منعکس می شود. شما می توانید در مورد مدل کسب و کار یک شرکت از گزارش سالانه ، مجلات تجاری و وب سایت های خود مطلع شوید.

تحلیل سهام
اموزش تحلیل سهام در بورس

قدرت مالی

خواه آن را دوست داشته باشید یا نه ، درک قدرت مالی یک شرکت مهمترین قدم برای تجزیه و تحلیل سهام است. بدون درک مالی ، شما در واقع نمی توانید مانند یک تحلیلگر فکر کنید. شما باید بتوانید ترازنامه شرکت ، صورت درآمد و صورتهای گردش پول را درک کنید. غالباً ، اعداد و ارقام موجود در صورتهای مالی بلندتر از کلمات براق گزارش سالانه صحبت می کنند. اگر با اعداد راحت نیستید و می خواهید سهام را تجزیه و تحلیل کنید ، دیگر وقت دیگری برای شروع یادگیری و راحت شدن با آنها وجود ندارد.

کیفیت مدیریت

کیفیت مدیریت نیز یک عامل مهم برای یک تحلیلگر سهام است. اغلب گفته می شود که هیچ شرکت خوب یا بدی وجود ندارد ، فقط مدیران خوب یا بد هستند. مدیران کلیدی مسئولیت آینده شرکت را بر عهده دارند. با انجام برخی تحقیقات در اینترنت می توانید مدیریت شرکت و کیفیت بورد را ارزیابی کنید. اطلاعات زیادی در مورد هر شرکت دولتی وجود دارد.(مقاله های بورس)

تجزیه و تحلیل رشد

قیمت سهام از درآمد خود پیروی می کند ، بنابراین برای اینکه بدانید آیا قیمت سهام در آینده رو به بالا یا پایین می رود ، باید بدانید که درآمدهای آینده به سمت کدام سمت حرکت می کنند. متاسفانه ، هیچ فرمول سریع وجود ندارد که بتواند به شما بگوید انتظار دارید برای درآمد آینده چه چیزی داشته باشد. تحلیلگران با تجزیه و تحلیل چهره های قبلی رشد فروش و حاشیه سود ، همراه با روند سودآوری در آن صنعت خاص ، تخمین های خود را انجام می دهند. این اساساً آنچه را که در گذشته اتفاق افتاده است با آنچه که در آینده اتفاق می افتد ارتباط دارد. پیش بینی درآمد کافی به اندازه کافی دقیق ، آزمایش نهایی توانایی تجزیه و تحلیل سهام شما است زیرا این نشانگر خوبی برای درک چگونگی درک آن دسته از صنایع و شرکت ها است.

ارزش گذاری ها

هنگامی که درآمد آینده را فهمیدید مرحله بعدی آگاهی از ارزش یک شرکت است. ارزش سهام شرکت شما چقدر است؟ تحلیلگران باید دریابند که قیمت فعلی بازار سهام در مقایسه با ارزش شرکت چقدر توجیه شده است. “مقدار صحیح” وجود ندارد ، و تحلیلگران مختلف از پارامترهای مختلفی استفاده می کنند. سرمایه گذاران ارزش به ارزش ذاتی نگاه می کنند در حالی که سرمایه گذاران رشد به دنبال پتانسیل درآمدی هستند. شرکتی که با نسبت P / E بالاتر به فروش می رسد باید توجیهی با قیمت بالاتر داشته باشد تا قیمت فعلی خود را برای سرمایه گذاران رشد توجیه کند.

تجزیه و تحلیل روند چیست؟ تقسیم روند بازار سهام یا تجزیه و تحلیل روند بازار سهام ، فرایند تجزیه و تحلیل روند فعلی به منظور پیش بینی روندهای آینده است.

Camp Co
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.