پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام را غیر فعال کنید (آموزش تصویری)

سلام خدمت شما همراهان عزیز و گرامی دانش کمپ. تو این آموزش به شما نحوه ی غیر فعال کردن پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام رو آموزش بدیم.

این آموزش به صورت قدم به قدم و تصویری هست. بعد از این آموزش مصرف اینترنت شما بسیار کم می شود. چرا که دیگر تمام ویدیوهای اینستاگرام برای شما دانلود و پخش نمی شوند. لذا فقط ویدیوهای مدنظر شما دریافت می شوند.

دلیل این مصرف زیاد و بیش از اندازه این است که حجم ویدیوها به نسبت تصاویر بسیار بیشتر است. لذا این مسئله موجب هدر رفت اینترنت شما می شود. مخصوصا وقتی از اینترنت 4G استفاده می کنید، سرعت تموم شدن بسته ی شما بسیار سریعتر می شود.

مرحله ی اول : بر روی پروفایل خود کلیک کنید

در مرحله ی نخست برای غیر فعال کردن پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام، پس از ورود به نرم افزار به پروفایل کاربری خود وارد شوید.

مرحله ی دوم برای غیر فعال کردن پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام

سپس با کلیک بر روی آیکن تنظیمات(شکل چرخ دنده) وارد شوید.

تنظیمات اینستاگرام

مرحله ی سوم : تنظیمات Cellular Data Use

پس از اینکه گزینه های مختلف تنظیمات برای شما نمایش داده شد، بر روی گزینه ی Cellular Data Use کلیک کنید. این گزینه برای تنظیم مصرف اینترنت شما می باشد. به کمک این گزینه مصرف اینترنت اینستاگرام خود را بهینه خواهید کرد.

آموزش تصویری غیر فعال کردن پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام

مرحله ی چهارم : پخش خودکار ویدیو را غیر فعال کنید

برای غیر فعال کردن پخش خوکار ویدیو در این مرحله، گزینه ی Use Less Data را انتخاب کنید. با انتخاب کردن این گزینه الگوریتم هایی جهت بهینه سازی مصرف اینترنت شما اجرا می شوند. یکی از این الگوریتم ها توقف پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام است.

نحوه غیر فعال کردن پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام های قدیمی تر

در نسخه های قدیمی تر اینستاگرام، این بخش مستقیما با عنوان “پخش خودکارویدیو” مشخص شده است.می توان با غیر فعال کردن این بخش در اینستاگرام مصرف اینترنت خود را کاهش دهید.این روند در نسخه های قدیمی تر به شرح زیر است:

بازکردن برنامه ی اینستاگرام

ورود به صفحه اینستاگرام خود و انتخاب آیکن تنضیمات (شکل چرخ دنده)

در صفحه باز شده مانند شکل زیر دکمه ( Auto-Play Videos ) را خاموش کنید

خاموش کردن پخش خودکار ویدیو

این روش های بیان شده ویدیوهای اینستاگرام را غیرفعال نمی کنند بلکه باعث میشوند برای پخش ویدیو مجبور شوید بر روی آن ها کلیک کنید.

امیدوارم این آموزش برای شما مثمر ثمر واقع شده باشه و منتظر نظراتتون هستیم.

همچنین اگر علاقه مند به یادگیری تکنیک های دیگری در خصوص اینستاگرام هستید، پیشنهاد می کنم اینجا کلیک کنید.

Camp Co
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.